fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

488 GT3 wygrało w klasie Pro-Am w Bathurst 12 Hours

488 GT3 wygrało w klasie Pro-Am w Bathurst 12 Hours

Ferrari 488 GT3 zespołu Spirit of Race z kierowcami: Paul Dalla Lana, Mathias Lauda i Pedro Lamy, wygrało klasę Pro-Am w 12-godzinnym wyścigu Bathurst. Była to pierwsza runda międzynarodowych mistrzostw z serii SRO International GT Challenge.

To był wymagający wyścig w ekstremalnych warunkach pogodowych. Prawdziwy maraton zarówno dla samochodów, jak i kierowców. Pojazdy pokonały ponad 100 okrążeń przy temperaturach momentami sięgających 43 stopni Celsjusza. Przez 7 godzin na tor nie wyjeżdżał samochód bezpieczeństwa.

Paul Dalla, Mathias Lauda i Pedro Lamy jechali niemal bezbłędnie i utrzymywali szybkie tempo. Kroku dotrzymywała im reszta zespołu Spirit of Race w postaci m.in. mechaników, co świadczy o poważnym podejściu do rywalizacji całej ekipy. Ostatecznie kierowcom Ferrari 488 GT3 udało się uzyskać przewagę dwóch okrążeń nad głównymi konkurentami z Matt Stone Racing w Audi, w składzie Hazelwood, Lago i Russell.

Zaś zespół HubAuto Corsa z kierowcami Nickiem Fosterem, Timem Sladem i Nickiem Percatem, startujący również w Ferrari 488 GT3, miał pod górkę niemal od samego początku. Pojazd nr 27 brał udział w incydencie z wolniejszym pojazdem we wczesnej fazie rywalizacji. Czas potrzebny na zjazd do alei serwisowej i naprawę zaprzepaścił jakiekolwiek szanse na wysoką lokatę dla zespołu. Wreszcie jednak udało się Ferrari powrócić do rywalizacji. Ostatecznie samochód HubAuto Corsa przekroczył linię mety na odległym 18. miejscu. Zwycięstwo odniosła ekipa Earl Bamber Motorsport z kierowcami Werner-Olsen-Campbell w Porsche.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
FCA podjęło pierwsze kroki w celu poprawy wyników Maserati
Następny wpis
Abarth świętuje 70-lecie z modelami 595 i 124

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

488 GT3 wygrało w klasie Pro-Am w Bathurst 12 Hours