fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

FCA podjęło pierwsze kroki w celu poprawy wyników Maserati

FCA podjęło pierwsze kroki w celu poprawy wyników Maserati

Szef Fiat Chrysler Automobiles – Michael Manley – jakiś czas temu przyznał, że decyzje o połączeniu Maserati z Alfą Romeo były błędem. Jednak nie ma on zamiaru pozostawiać marki produkującej luksusowe samochody na pastwę losu. Wraz ze swoimi nowymi planami ma nadzieję na przywrócenie Maserati dawnego blasku.

Szczegółowa strategia nie została jeszcze ujawniona. Jak na razie Manley przywrócił na stanowisko kierownicze Maserati Haralda Westera, który już dostał pierwsze poważne zadanie. Ma on uformować nowy zespół zarządzający. W jego szeregach nie zabraknie Jeana-Philippe Leloupa, wcześniej pracującego dla Ferrari w dziale operacyjnym w regionie środkowej i wschodniej Europy. Leloup ma stanąć na czele nowo powołanej dywizji o nazwie Maserati Commercial. Zaś Al Gardner został powołany do roli dyrektora zarządzającego włoską marką z trójzębem w logo w Północnej Ameryce.

Na razie nie wiadomo, czy Maserati otrzyma dodatkowe środki finansowe od Fiat Chrysler Automobiles. Jak na razie nowa strategia jest intensywnie opracowywana. Pierwsze oficjalne działania, zakrojone na szerszą skalę, mają zostać wdrożone w życie do połowy 2019 roku – takie przynajmniej są założenia. Ich efektów można spodziewać się w późniejszym terminie.

Niestety Maserati odnotowuje spadki sprzedaży. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy są mniejszy popyt w Chinach oraz wprowadzenie nowych regulacji emisji spalin WLTP w Europie oraz standardów pomiarów RDE – Real Driving Emissions.

Zdaniem ekspertów, aby poprawić sytuację marki należy odświeżyć gamę modeli oraz przeprowadzić odpowiednie działania marketingowe, które pozwolą dotrzeć do szerszej grupy odbiorców. Jak dotąd poniżej oczekiwań spisuje się Levante, reprezentujący jeden z najdynamiczniej rozwijających się segmentów. Ze względu na zbyt niski popyt jego produkcja już niejednokrotnie była wstrzymywana.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Ferrari Monza SP2 najładniejszym autem 2018
Next post
488 GT3 wygrało w klasie Pro-Am w Bathurst 12 Hours

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

FCA podjęło pierwsze kroki w celu poprawy wyników Maserati