fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Alfa Romeo 75 Turbo Evoluzione na sprzedaż. Powstało tylko 500 sztuk

Alfa Romeo 75 Turbo Evoluzione na sprzedaż. Powstało tylko 500 sztuk

Na aukcji organizowanej przez Bring a Trailer wystawiona została najrzadsza odmiana Alfy Romeo 75 (znanej również jako Milano) – Turbo Evoluzione. Wyprodukowano tylko 500 sztuk.

Czerwony egzemplarz z 1987 roku nr 468 ma na liczniku 116 098 kilometrów i znajduje się na terenie USA, gdzie został sprowadzony w 2013 wprost z Włoch. Maksymalna moc 155 KM pochodzi z oryginalnego turbodoładowanego silnika 1.8 twin-cam, współpracującego z 5-biegową skrzynią ręczną.

Auto nie ma w pełni udokumentowanej historii. Poddane zostało modernizacjom, w tym lakierowaniu nadwozia oraz ponownemu tapicerowaniu wnętrza. Niedawno przeszło przegląd serwisowy, podczas którego specjaliści Alfy Romeo z Auto Veloce przeprowadzili regulację zaworów. W takim też stanie wyjątkowy model 75 Turbo Evoluzione trafił na sprzedaż. Do pojazdu właściciel dołączył dokumenty importowe, fabryczne książki, klucze, a także certyfikat Certificato Di Origine z Alfa Romeo Classiche, informujący o dacie produkcji, kolorach fabrycznych i oryginalnym silniku.

Alfa Romeo 75 Turbo Evoluzione

Nadwozie pokrywa kolor Rosso Alfa, który zdaniem właściciela jest w dobrej kondycji pomimo nielicznych niedoskonałości wynikających z wieku pojazdu. Nowy nabywca musi mieć na uwadze przeprowadzone zmiany kosmetyczne względem seryjnego modelu. Składają się na nie: poszerzone panele boczne z włókna szklanego, przedni spojler, tylny zderzak, jak również czerwona osłona chłodnicy. Jednak to nie wszystko. Modyfikacjom poddano zawieszenie, zamontowano mocniejsze stabilizatory tylne, większe łożyska kół. Dodatkowo, 15-calowe felgi pomalowano na czerwono.

We wnętrzu tapicerkę tkaninową zastąpiono przez dwukolorową skórę, która zagościła m.in. na siedzeniach i panelach drzwiowych. Przy okazji zainstalowano odbiornik Blaupunkt. Większość komponentów, elementów sterujących i funkcji jest sprawnych, przy czym właściciel poinformował o skazie na wyświetlaczu LCD na zegarku.

Aukcję znajdziecie pod tym adresem bringatrailer.com.

    Alfa Romeo 75 Turbo Evoluzione

Aby spełnić wymagania Grupy A, Alfa Romeo musiała wyprodukować 500 sztuk 75 Turbo Evoluzione. Pierwsze egzemplarze zaczęły wyjeżdżać z fabryki wiosną 1987 roku. Auto w stosunku do bazowej wersji Turbo, wyróżniało się m.in. minimalnie mniejszą pojemnością jednostki (1762 zamiast 1779 cm3), przeprojektowaną turbiną i wzmocnionym blokiem silnika. Mimo to, moc pozostała taka sama. Za to motor stał się bardziej podatny na przyszłe modyfikacje.

Wszystkie oryginalnie wyprodukowane auta wyróżniały się czerwonym kolorem nadwozia, 15-calowymi felgami, naklejkami z napisem „75 Turbo Evoluzione”, bardziej aerodynamicznym nadwoziem (współczynnik oporu powietrza zredukowano z 0,38 do 0,33 Cx),

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Sergio Marchionne
Poprzedni wpis
FCA może podwoić zyski do 2022. Jak?
Następny wpis
Podsumowanie roku FCA Poland

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Alfa Romeo 75 Turbo Evoluzione na sprzedaż. Powstało tylko 500 sztuk