fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Alfa Romeo ma nowego designera. Wcześniej projektował Seaty

Alfa Romeo ma nowego designera. Wcześniej projektował Seaty

Alejandro Mesonero-Romanos, były szef designu w hiszpańskiej marce Seat należącej do Volkswagen Group, został mianowany szefem designu w Alfie Romeo. Włoska marka jest poddawana sporym zmianom pod kierownictwem grupy Stellantis.

Po odejściu z Seata w 2020 roku, Mesonero-Romanos krótko pełnił funkcję dyrektora ds. designu w budżetowej marce Renault – Dacii – pod kierownictwem prezesa Renault Luca de Meo, któremu podlegał w Seacie. Odszedł z tej pracy w kwietniu. 

Wiadomość o tym, że obejmie on stanowisko w Alfie Romeo została po raz pierwszy podana przez magazyn Auto & Design. Została ona potwierdzona przez Alfa Romeo w komunikacie prasowym we wtorek. Mesonero-Romanos rozpocznie pracę na nowym stanowisku 1 lipca. Będzie podlegał Jean-Pierre Ploue, jednemu z dwóch szefów ds. designu w Stellantis, razem z Ralphem Gillesem.

Mesonero-Romanos będzie koncentrował się na odświeżeniu Alfy Romeo, prowadząc proces elektryfikacji i modernizacji tej kultowej marki, która odniosła legendarne zwycięstwa w swojej 111-letniej historii. Ma 53 lata i jest obywatelem Hiszpanii. Studiował w Royal College of Art w Londynie i rozpoczął pracę jako młodszy projektant w Seacie w 1994 roku. W 2001 przeszedł do Grupy Renault, gdzie spędził 10 lat, w tym pewien okres przypada na pracę w Korei Południowej w Renault Samsung Motors.

W 2011 roku powrócił do Hiszpanii i objął stanowisko dyrektora ds. designu w Seacie, gdzie jego projekty Leona, Ibizy i Arony przyczyniły się do renesansu marki pod kierownictwem de Meo. Przyczynił się również do powstania sportowej submarki Cupra z modelami Tavascan i Formentor.

Jean-Philippe Imparato, były dyrektor generalny Peugeot, który został mianowany szefem Alfy Romeo w styczniu powiedział, że jest szczęśliwy, że będzie mógł podjąć nadchodzące wyzwania w Alfa Romeo z osobą myślącą przyszłościowo, taką jak Alejandro Mesonero-Romanos. Oczekujemy, że ta bliska współpraca przyniesie sukces marce.

Mesonero-Romanos prawdopodobnie nie będzie pracował nad pierwszym nowym modelem Alfy Romeo pod kierownictwem Stellantisa, czyli kompaktowym SUV-em Tonale, którego produkcja ma się rozpocząć w marcu 2022 roku. Mógłby za to odegrać rolę w finalizowaniu kolejnego modelu, małego crossovera/SUV-a, którego rozpoczęcie produkcji spodziewane jest pod koniec 2023 roku.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Zdobyliśmy drugie miejsce w klasyfikacji generalnej RCI World Tour
Next post
Tak brzmi Ferrari 296 GTB

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Alfa Romeo ma nowego designera. Wcześniej projektował Seaty