fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Muzeum Alfa Romeo oferuje zwiedzającym dwie nowe sekcje

Muzeum Alfa Romeo oferuje zwiedzającym dwie nowe sekcje

Strefa kolekcjonerska i nowa sekcja Alfa Romeo w mundurze w Museo Storico w Arese są już otwarte dla zwiedzających – poinformowali przedstawiciele FCA Heritage.

Strefa kolekcjonerska znajduje się na wyższych piętrach budynku, w którym niegdyś mieścił się zarząd Alfa Romeo. Na tej obszernej przestrzeni umieszczono ponad 150 samochodów, a także silniki samochodowe i lotnicze, trofea oraz przedmioty artystyczne. Wszystkie zostały podzielone na 18 obszarów tematycznych i prezentują historyczne skarby marki, począwszy od takich modeli, jak 20/30 ES, biorące udział w zawodach Formuły 1 i Formuły Indy. Nie zabrakło także aut koncepcyjnych (Caimano i Proteo), czy prototypów (Scarabeo i Sprint 6C).

Nowa sekcja Alfa Romeo w mundurze poświęcona jest samochodom policji. Znajduje się na końcu szlaku muzealnego i opowiada o dobrych relacjach Alfy Romeo z włoskimi organami ścigania. Nowa wystawa ma dynamiczny układ i geometryczną grafikę, która ma podkreślać obecność 6 wyjątkowych modeli reprezentujących 60-letnią współpracę marki ze służbami. Wśród aut znalazły się: 1900 M Matta, Giulia (nazywana Gazele), 75, Alfetta, 90 i Giulia Giardinetta. 

Z historią najważniejszych modeli Alfy Romeo można zapoznać się dzięki serii Storie Alfa Romeo

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Rozpoczęto produkcję Panther ProgettoUno
Następny wpis
Powstaną 24 egzemplarze Huracana Zyrusa LP1200

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Muzeum Alfa Romeo oferuje zwiedzającym dwie nowe sekcje