fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Alfa Romeo TZ3 Stradale Zagato trafi na aukcję RM Sotheby’s

Alfa Romeo TZ3 Stradale Zagato trafi na aukcję RM Sotheby’s

Na aukcji RM Sotheby’s w Elkhart w stanie Indiana zostanie sprzedana w drodze licytacji Alfa Romeo TZ3 Stradale Zagato z 2010 roku. 

Właściciel poskąpił opisu pojazdu informując jedynie o numerze podwozia – 1B3AZ6JZ9AV100128. To szósty ze wszystkich dziewięciu wyprodukowanych egzemplarzy. Auto bazuje na Dodge’u Viperze ACR, w stosunku do którego wyróżnia się całkowicie przeprojektowanym nadwoziem i nieco zmienionym wnętrzem. Proporcje za to pozostały niemal niezmienione – w oczy rzuca się bardzo długa maska. Zagato zaprojektowało specyficzny dach z dwoma wypukłościami, dorzuciło felgi w stylu retro, a także niewielkich rozmiarów chłodnicę charakterystyczną dla włoskiej marki obok pozostałych elementów nadwozia, widocznych na zdjęciach.

O ile z zewnątrz Alfa nie przypomina Dodge’a, o tyle we wnętrzu wiele elementów już tak, nie wspominając o niezmienionym ułożeniu: nawiewów, skrzyni biegów, hamulca ręcznego, schowków, wskaźników czy skrzyni biegów. Różnicę robi specyficzna kolorystyka oraz wysokiej jakości skóra. Zdjęcia sugerują, że ten konkretny egzemplarz przejechał zaledwie 202 mile, czyli około 325 kilometrów. 

Auto napędza potężny 8,4-litrowy silnik aluminiowy, wytwarzający moc 610 KM przy 6100 obr./min i 760 Nm przy 5000 obr./min. Moment obrotowy trafia na tylną oś za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni ręcznej Tremec TR6060.

Na auto nie ma rezerwacji, a eksperci nie pokusili się o oszacowanie potencjalnej kwoty, do jakiej Alfa Romeo TZ3 Stradale Zagato może dobić podczas aukcyjnej licytacji. W sieci znajdziemy inny egzemplarz oferowany za kwotę 700 000 dolarów.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: RM Sotheby’s / Darin Schnabel

Poprzedni wpis
O 21:00 startuje 75-minutowy wyścig serii GT3 na Bathurst
Następny wpis
Pagani Huayra Roadster BC bohaterem dokumentu

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Alfa Romeo TZ3 Stradale Zagato trafi na aukcję RM Sotheby’s