fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Alfa Romeo z rekordowym listopadem we Włoszech

Alfa Romeo z rekordowym listopadem we Włoszech

We Włoszech Alfa Romeo zakończyła listopad bardzo udanie, potwierdzając trend stałego wzrostu przez cały 2023 rok. Włoska marka osiągnęła udział w rynku na poziomie 2%, co jest drugim najlepszym wynikiem, o czym świadczy ponad 2700 rejestracji, dzięki którym sprzedaż wzrosła o 70% w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. 

Co więcej, Alfa Romeo nadal jest marką w segmencie premium, która rośnie najszybciej rok do roku: wolumeny odnotowane od stycznia do listopada podwoiły się w porównaniu z tym samym okresem w 2022 r., podobnie jak udział w rynku, który wzrósł o 0,7 punktu procentowego.

Gwiazdą wzrostu jest po raz kolejny Tonale, wielokrotnie nagradzany samochód, który obecnie zajmuje pierwsze miejsce wśród C-SUV-ów klasy premium. W listopadzie model ten osiągnął 6% udział w segmencie C-SUV, co jeszcze bardziej wzmocniło jego pozycję lidera, a wolumeny potroiły się w porównaniu z tym samym miesiącem w 2022 roku. Najwyższej klasy wersja Plug-in Hybrid 280cv Q4, która na nowo definiuje paradygmat Efficient Sportiness i jest już jednym z ulubionych modeli hybrydowych plug-in klasy premium we Włoszech, niewątpliwie przyczyniła się do sukcesu modelu z prawie 18 000 rejestracji odnotowanych w pierwszych jedenastu miesiącach roku.

Wzrostowi marki towarzyszą doskonałe wyniki modelu Stelvio, który w listopadzie odnotował 11,2% udziału w segmencie D-SUV, również dzięki doskonałemu wkładowi segmentu B2B, tj. flot firmowych i wypożyczalni, w których Stelvio ma prawie 15% udziału. Sukces ten potwierdza prestiżowy tytuł Najlepszego samochodu dla kadry kierowniczej przyznany mu niedawno w konkursie MissionFleet Awards. Model Stelvio, cieszący się dużą popularnością w firmach, zdobył uznanie menedżerów flot, dyrektorów generalnych i graczy na rynku motoryzacyjnym związanych z flotami ze względu na swój styl, sportowy charakter i technologię pokazując, że korzyść z samochodu służbowego jest cechą wyróżniającą i emocjonalną dla kierownictwa średniego i wyższego szczebla, a nie zwykłym towarem.

Raffaele Russo, Dyrektor Zarządzający Alfa Romeo we Włoszech skomentował: 

Jestem bardzo zadowolony z doskonałych wyników w listopadzie, które potwierdzają naszą ścieżkę wzrostu pod względem wolumenów, kwot i reputacji marki. A wszystko to dzięki pracy zespołowej z naszymi gealerami i klientami, którzy z dnia na dzień obdarzają markę coraz większym zaufaniem.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Christian Engelhart po 5 latach powrócił do Lamborghini jako fabryczny kierowca
Next post
O 14:15 wystartuje finałowy wyścig 3H of Spa SimGrid x VCO Grand Finals

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Alfa Romeo z rekordowym listopadem we Włoszech