fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Christian Engelhart po 5 latach powrócił do Lamborghini jako fabryczny kierowca

Christian Engelhart po 5 latach powrócił do Lamborghini jako fabryczny kierowca

Wszechstronnie utalentowany Niemiec powrócił do roli oficjalnego kierowcy fabrycznego Squadra Corse po 5-letniej nieobecności. Dołączył do rozszerzonej listy kierowców fabrycznych GT3, a jego dokładny program na 2024 r. zostanie ogłoszony w odpowiednim czasie. Engelhart, który w tym roku świętował 37. urodziny, po raz pierwszy dołączył do Lamborghini Squadra Corse na początku 2017 r. po bardzo udanej karierze w Porsche, kiedy to trzykrotnie zajął drugie miejsce w klasyfikacji kierowców na przestrzeni czterech lat.

Jego pierwszy sezon z firmą z Sant’Agata Bolognese okazał się jeszcze bardziej udany – odniósł cztery triumfy w wyścigach GTWC Endurance Cup i Sprint Cup z GRT, wygrywając ten pierwszy i zajmując czwarte miejsce w drugim na koniec sezonu.

Pomimo opuszczenia programu kierowców fabrycznych pod koniec 2018 r., Engelhart pozostał w GRT na kolejny sezon, wygrywając wiele wyścigów i zajmując drugie miejsce w mistrzostwach ADAC GT Masters wraz z obecnym kierowcą fabrycznym LMDh, Bortolottim. Dziewiczy tytuł GT Masters z inną marką przyszedł w sezonie 2020 dotkniętym COVID, a Engelhart odnotował co najmniej jedno zwycięstwo w każdym sezonie od tego czasu. Podczas pracy z Lamborghini Engelhart wziął udział w 110. wyścigach, wygrywając 14, w tym prestiżowy 24-godzinny wyścig Daytona w 2019 roku.

Christian Engelhart z okazji powrotu do Lamborghini Squadra Corse powiedział: 

Dołączenie do Lamborghini jest jak powrót do domu i jest bardzo emocjonalnym momentem w mojej karierze. Nigdy nie przestałem kochać tej kultowej marki i uważam się za zaszczyconego, że mogę reprezentować Lamborghini Squadra Corse. Razem dzielimy już historię sukcesów i dam z siebie wszystko, aby wykorzystać ją w mistrzostwach GT na najwyższym poziomie. Jest wiele ekscytujących perspektyw na przyszłość i jestem więcej niż gotowy, aby podjąć kolejny krok w naszej wspólnej podróży.

Giorgio Sanna, szef działu sportów motorowych, skomentował: 

Cieszymy się, że możemy ponownie powitać Christiana w naszej rodzinie – jesteśmy pewni, że wniesie on dodatkowe doświadczenie i osiągi do naszych zespołów klientów GT3, współpracując ze Squadra Corse nad rozwojem kolejnych samochodów wyścigowych w przyszłości.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Z myślą o rynku amerykańksim powstanie elektryczny SUV Alfy Romeo
Next post
Alfa Romeo z rekordowym listopadem we Włoszech

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Christian Engelhart po 5 latach powrócił do Lamborghini jako fabryczny kierowca