fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Automobili Lamborghini rozpoczęło produkcję masek w Sant’Agata Bolognese

Automobili Lamborghini rozpoczęło produkcję masek w Sant’Agata Bolognese

Firma Automobili Lamborghini przekształciła swoje działy w fabryce supersportowych samochodów w Sant’Agata Bolognese w celu produkcji masek chirurgicznych i przyłbic medycznych. Maski zostaną przekazane do szpitala Sant’Orsola-Malpighi w Bolonii jako wsparcie w walce z pandemią COVID-19.

Do pracy zaprzęgnięto personel specjalizujący się w wytwarzaniu elementów tapicerskich dla samochodów Lamborghini, na co dzień działający również w ramach programu indywidualizacji Lamborghini Ad Personam. Według szacunków zakład jest w stanie wytwarzać 1000 masek i 200 przyłbic dziennie – te ostatnie są produkowane przy użyciu drukarek 3D.

Działalność odbywa się we współpracy z Uniwersytetem Bolońskim i została zatwierdzona przez władze – jest wspierana przez region Emilia-Romania. Wydział Nauk Medycznych i Chirurgicznych będzie nadzorował badania dotyczące skuteczności wyrobów medycznych produkowanych przez Automobili Lamborghini jeszcze przed ich dostarczeniem do szpitala.

Stefano Domenicali, przewodniczący i dyrektor generalny Automobili Lamborghini, skomentował bieżące działania:

W tym nagłym wypadku czujemy potrzebę konkretnego wkładu. Szpital S. Orsola-Malpighi jest instytucją, z którą współpracujemy od lat, zarówno poprzez profesjonalne doradztwo w zakresie promowania programów ochrony zdrowia naszych pracowników, jak i w ramach projektów badawczych. Wspólnie wygramy tę walkę wspierając tych, którzy na co dzień stoją na czele walki z tą pandemią.

Na znak jedności i wsparcia dla całego narodu stojącego w obliczu epidemii koronawirusa, każdego wieczoru Lamborghini oświetla historyczną siedzibę główną w Sant’Agata Bolognese kolorami włoskiej flagi.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Fiat udostępnił kolorowankę dla dzieci z modelem 500
Następny wpis
Tak brzmi Maserati Levante Trofeo

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Automobili Lamborghini rozpoczęło produkcję masek w Sant’Agata Bolognese