fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Basz i Postiglione wygrali w pierwszym wyścigu Super Trofeo na Nürburgringu

Ostatni weekend wyścigowy na Nürburgringu do udanych może zaliczyć zespół w składzie Karol Basz i Vito Postiglione. Ekipa Imperiale Racing triumfowała w pierwszym wyścigu, a w drugim  zajęła drugie miejsce.

Najszybszym kierowcą w sesji kwalifikacyjnej był L. Spinelli z zespołuAntonelli Motorsport – jako jedyny wykręcił czas poniżej 1:58 minuty. Dobre okrążenie zaliczyli również G. Altoe (1:58.452), K. Snoeks (1:58.468), a także V. Postiglione (1:58.581). Karol Basz zdołał przejechać pętle o długości 5148 m w 1:58.765 minuty.

Po chaotycznym starcie prowadzenie objął Kelvin Snoeks z Bonaldi Motorsport, który startował z drugiego rzędu. Po trzech okrążeniach Spinelli powrócił na pozycję lidera i utrzymał ją aż do pit stopu, podczas gdy Altoe spadł o kilka miejsc.

Perez znajdował się na czele stawki, jednak nie na długo – wkrótce przegrał walkę z Karolem Baszem. Kolumbijczyk miał sporo pecha w tym wyścigu, bo około 9 minut przed końcem w jego tył uderzył Tuomas Tujula z VS Racing, który za ten niebezpieczny incydent został ukarany 10-sekundową karą. Karol dowiózł prowadzenie do mety. Z kolei Perez, mimo utraty kilku miejsc, wciąż utrzymał pozycję lidera w klasie PRO-AM.

Drugi wyścig również był udany dla Imperiale Racing – duet Basz i Postiglione ukończył rywalizację po 51:48.939, co dało drugą lokatę ze stratą do lidera 3,488 sekundy. Na trzecim miejscu dojechał samochód zespołu Leipert Motorsport ze stratą 32,347 sekundy do pierwszego.

Obecnie w klasyfikacji generalnej prowadzi zespół Imperiale Racing (Basz / Postiglione) z 83. punktami. Na drugim miejscu jest Altoe z Antonelli Motorsport, a na trzecim – Pull i Snoeks z Bonaldi Motorsport.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe