fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Carlos Sainz w pierwszym dniu pracy w Scuderia Ferrari odwiedził Maranello

Carlos Sainz w pierwszym dniu pracy w Scuderia Ferrari odwiedził Maranello

W piątek, 18. grudnia 2020 roku, Carlos Sainz złożył swoją pierwszą wizytę w Maranello. W przyszłym roku i jego siódmym sezonie Formuły 1, 26-letni kierowca dołączy do Charlesa Lerclerca i Scuderii Ferrari Mission Winnow, aby stworzyć najmłodszy duet Prancing Horse od 1968 roku. Cały dzień został poświęcony przygotowaniu do sezonu 2021.

Carlos spotkał kilku inżynierów i mechaników, z którymi będzie wspólnie pracować. Wkrótce dołączył do niego Charles Leclerc i obaj kierowcy wzięli udział w kilku spotkaniach na koniec sezonu 2020. Duet pojawił się również na wirtualnym lunchu dla dziennikarzy, na którym obecny był dyrektor naczelny i zarządzający zespołem, Mattia Binotto.

W marcu Sainz weźmie udział w pierwszym Grand Prix za kierownicą SF21, czyli przyszłorocznego bolidu. Tym samym stanie się on trzecim Hiszpanem jeżdżących w barwach Scuderia Ferrari. Wcześniej tego zaszczytu dostąpili: Fernando Alonso (brał udział w 96. Grand Prix w latach 2010-2014) oraz Marquis Alfonso de Portago, który wystartował w 5. wyścigach w latach 1956-1957. Firma z Maranello zatrudniła również dwóch hiszpańskich kierowców testowych: Pedro de la Rosę i Marca Gene – ten ostatni jest opiekunem kierowców i ambasadorem programów XX i F1 Clienti.

Mattia Binotto, dyrektor zarządzający Gestione Sportiva i szef zespołu, wierzy w możliwości hiszpańskiego kierowcy:

Miło mi poinformować, że Carlos dołączy do Scuderia Ferrari w 2021 roku. Mając już za sobą pięć sezonów, Carlos okazał się bardzo utalentowany i pokazał, że posiada umiejętności techniczne i odpowiednie atrybuty, które sprawiają, że idealnie pasuje do naszej rodziny. Rozpoczęliśmy nowy cykl, dzięki któremu planujemy wrócić do czołówki Formuły 1. Będzie to długa podróż, nie bez trudności, zwłaszcza biorąc pod uwagę obecną sytuację finansową i regulacyjną, która ulega nagłym zmianom i będzie wymagała podjęcia tego wyzwania w inny sposób niż w niedawnej przeszłości. Wierzymy, że utalentowani kierowcy z wyjątkowymi osobowościami – Charles i Carlos – stanowiący najmłodszy zespół w 50-letniej historii Scuderii, są najlepszą możliwą kombinacją, która pomoże nam osiągnąć cele, jakie sobie wyznaczyliśmy.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

Previous post
Premiera MC20 z nagrodą Best Event Awards World
Next post
Lamborghini SC20 to 770-konny, unikatowy samochód torowy od Squadra Corse

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Carlos Sainz w pierwszym dniu pracy w Scuderia Ferrari odwiedził Maranello