fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Czy Alfa Romeo wróci do F1?

Czy Alfa Romeo wróci do F1?

Autosport twierdzi, że zespół Sauber jest gotowy do podjęcia współpracy z Ferrari. Tym samym po raz pierwszy od 1985 roku nazwa Alfa Romeo miałaby pojawić się z powrotem w Formule 1.

Dyrektor generalny FCA – Sergio Marchionne – od dawna wyrażał chęć do powrotu Alfy Romeo do Formuły 1. Według najnowszych doniesień już wkrótce mogłoby się to częściowo urzeczywistnić i to za sprawą zacieśnienia współpracy Saubera z Ferrari w roku 2018. Pod uwagę brany jest tzw. rebranding jednostek Ferrari, które mogłyby trafić do bolidów szwajcarskiego zespołu pod nazwą Alfa Romeo.

Wcześniej drużyna Saubera planowała wykorzystać w nowym sezonie silniki Hondy, jednak w ostatniej chwili kierownictwo zdecydowało się na odstąpienie od tego pomysłu. Japończycy nawiązali współpracę z Toro Rosso, a Sauber zwrócił się do Ferrari, z Sergio Marchionne na czele. 

Z kolei Włosi chcą promować swoich kierowców – Charlesa Leclerca i Antonio Giovinazziego. To właśnie oni mieliby startować pod banderą Saubera, tworząc tzw. zespół Maranello-B.

Sauber liczy, że nawiązane porozumienie pozwoli na pozyskanie nowych sponsorów.

Autor: Mateusz Struk

Zdjęcia: Materiały prasowe

Lamborghini Huracan Performante
Poprzedni wpis
Lamborghini Huracan Performante jednym z 7 finalistów na najlepsze auto Top Gear 2017
Następny wpis
Stelvio w finale

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Czy Alfa Romeo wróci do F1?