fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Drive it day!

Drive it day!

W zeszłym roku po raz pierwszy mieliśmy w Polsce akcję “Drive it Day” – czyli “jeździj swoim zabytkiem przez cały dzień”. W tym roku akcja odbędzie się po raz drugi. Europejska federacja zabytkowej motoryzacji FIVA ogłosiła termin tegorocznego “Drive it Day”, będzie to ŚRODA 2 CZERWCA.
 
 
Na czym polega “Drive it Day”? To proste. Jeśli posiadasz samochód lub motocykl zabytkowy, we środę 2 czerwca wyciągnij go z garażu i jeździj nim przez cały dzień, jak “zwykłym” pojazdem. W końcu do tego został kiedyś stworzony. Tego dnia pojedź nim do pracy, do urzędu, załatwić sprawy na mieście. Krążownikiem podjedź do McDonald`sa, Austinem-Healey do Tesco, Mercedesem 190SL do Lidla, Warszawą na pocztę, Fiatem 600 do warzywniaka.

Z inspiracji FIVA Drive it Day w różnych dniach odbywa się w różnych europejskich krajach. Drive it Day w Polsce z zeszłym roku propagował Automobilklub Beskidzki oraz magazyn Classicauto. Niewiele innych organizacji czy mediów się do tego przyłączyło, zapewne z obawy, że akcja nie przyjmie się. W tym roku dzień jeżdżenia zabytkami ma nieco lepszą promocję i liczymy, że na polskich drogach we środę 2 czerwca zobaczymy jeszcze więcej zabytków!

Wiele osób pytało dlaczego Drive it Day wypada w środku tygodnia a nie weekend? Odpowiedź jest prosta: nie sztuka jeździć zabytkiem w weekend. Wtedy i tak większość właścicieli wyciąga je z garaży. Tym na czym zależy FIVA i co w pełni popieramy, jest pokazanie tych pojazdów jako uczestników normalnego, codziennego życia, pokazanie że jest pojechanie nimi do pracy, na pocztę czy do supermarketu jest możliwe i do tego bardzo przyjemne.

Ł¹ródło: Classicauto

Poprzedni wpis
Abarth 2000 Pininfarina
Następny wpis
Taniej naprawisz auto i nie stracisz gwarancji!

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Drive it day!