fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Duży Fiat hitem w Polsce i nie psuje się Niemcom

Duży Fiat hitem w Polsce i nie psuje się Niemcom

Fiat Ducato to najlepiej sprzedający się dostawczak w Polsce. W 2010 r. kierowcy kupili 3632 sztuk tego modelu. W Niemczech VW ma przez niego problem…


Każdego roku niemieckie stowarzyszenie rzeczoznawców DEKRA przygotowuje raport niezawodności na podstawie dokładnej oceny samochodów w podziale na osiem klas i trzy grupy przebiegu. Raport opiera się na danych pochodzących z 15 milionów przeglądów przeprowadzonych na 230 modelach. Informacje zebrano z inspekcji wykonanych w stacjach kontroli pojazdów na przestrzeni dwóch ostatnich lat.

W raporcie opublikowanym na 2011 rok pojawiła się nowa kategoria – samochody użytkowe, w której to Fiat Ducato uplasował się na pozycji wicelidera w grupie przebiegu do 50 tysięcy kilometrów. Dostawczy Fiat zdobywając drugą lokatę okazał się mniej awaryjny i bardziej dopracowany niż Volkswagen Crafter oraz pozostali konkurenci. Na pierwszym miejscu znajduje się Mercedes Sprinter.


"Świetna ocena w raporcie DEKRA jest kolejnym dowodem na najwyższą jakość nie tylko Ducato, ale również całej oferty modeli Fiat Professional." – mówi Leszek Sukiennik, odpowiedzialny za markę Fiat Professional w Polsce. "Ducato spełnia wszystkie wymagania związane z transportem osób i towarów. Klienci mają do wyboru 300 typów nadwozi, ponad 2000 wersji, 150 opcji wyposażenia i ponad 120 kolorów. Gama Ducato obejmuje pojazdy do transportu towarów, pojazdy do transportu osób oraz bazy do transformacji i zabudów, a także podwozia specjalne przystosowane dla producentów kamperów i innych firm specjalizujących się w zabudowach. Tak szeroka i przemyślana oferta pozwala Fiat Professional kolejny już rok z rzędu być liderem na polskim rynku samochodów użytkowych z niespełna 23 proc. udziałem wg sytemu rejestracji." – podkreśla Leszek Sukiennik.

Poprzedni wpis
Freemont, czyli nowy Fiat z napędem na cztery koła
Następny wpis
Nowy bolid Ferrari? Włosi uchylili rąbka tajemnicy

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Duży Fiat hitem w Polsce i nie psuje się Niemcom