fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Dziś nasze 155-tki zmierzą się na Silverstone GP

Dziś nasze 155-tki zmierzą się na Silverstone GP

Już dzisiaj o 21:00 ruszy trzeci punktowany wyścig w sezonie ACLeague Retro WEK. Transmisję na żywo z komentarzem poprowadzi Tuchan. Naszych trzech kierowców zobaczycie na najwyższym serwerze PRO, na który zakwalifikowali się z bardzo dobrych pozycji. Luka, Lucjan i MrFloyd wykręcili analogicznie: 2, 3 i 12 najlepsze w kolejności czasy.

W klasyfikacji zespołowej Alfa Corse ForzaItalia.pl jest na pierwszym miejscu z przewagą 199 punktów nad drugą ekipą. Nasi kierowcy są także wysoko w kategorii indywidualnej – Luka prowadzi, trzecią lokatę ex aequo zajmuje Lucjan, a MrFloyd jest trzynasty. Co prawda wyniki mogą jeszcze ulec zmianie, bowiem Próchnica był jednym z najchętniej zgłaszanych zawodników ze względu na drobne incydenty, które – ma nadzieję, jak i my również – zostaną rozstrzygnięte na jego korzyść.

Same prekwalifikacje na torze Silverstone nie rysowały się w jasnych barwach dla Lucjana, o czym sam wspomniał:

Gdy przystąpiłem do sesji prekwalifikacyjnej, większość zawodników już zdołała wykręcić przyzwoite czasy. Po przejechaniu pierwszych kółek byłem zaniepokojony swoim tempem – kręciłem czasy w okolicach 2:18 minuty. Miałem duże kłopoty z powtarzalnością, nie byłem w stanie jechać równo. Silverstone to naprawdę wymagający tor, a sama pętla jest dosyć długa. Na szczęście w okolicach 20. okrążenia zacząłem schodzić konsekwentnie poniżej 2:17 minuty. Momentami delta wskazywała nawet wartości w okolicach 2:16.2. Finalnie udało się wykręcić solidny trzeci najlepszy czas w prekwalifikacjach, co jest moim życiowym rekordem w ACLeague. To tym bardziej cieszy, bo ani trochę nie żyłowałem tego czasu i myślę, że jeszcze powinienem być w stanie trochę uciąć, choć to odważna deklaracja w przypadku tak wymagającej „nitki”. Liczę na dobry rezultat podczas wyścigu. Wystrzeganie się błędów będzie wyzwaniem, ale o to w tej rywalizacji chodzi. Tempo jest, oby wyniki również były. Pochwały należą się także dla MrFloyda, który po raz kolejny odwalił kawał dobrej roboty w sesji prekwalifikacyjnej.

Na serwerze PRO zobaczymy 11 BMW, 7 Alf, 3 Fordy i 2 Mercedesy. O 19:30 rozpocznie się trening, potem 30 minut kwalifikacji (20:30-20:45 dla Mazdy i 20:45-21:00 dla DTM) i tuż po 21:00 wystartuje 75-minutowy wyścig. Około 19:30 rozpocznie się transmisja onboard z pojazdu Lucjana:

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: ACLeague.com.pl

Poprzedni wpis
Tak rozpędza się Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio od 0 do 270 km/h
Następny wpis
Garage Italia odrestaurowała Pandę 4x4

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Dziś nasze 155-tki zmierzą się na Silverstone GP