fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Dziś wyścig na Red Bull Ring GP

Dziś wyścig na Red Bull Ring GP

Dzisiaj o 21:00 rozpocznie się wyścig z serii GT3 Republic of Simracers w symulatorze Assetto Corsa. Rywalizacja odbędzie się na austriackim torze Red Bull Ring, położonym w mieście Spielberg. Harmonogram przewiduje 40-minutową sesję treningową, 20 minut kwalifikacji i godzinny wyścig. Relację z wydarzenia poprowadzi NitjSefni na kanale Twitch.tv.

Dokładnie 2 tygodnie wcześniej miała się odbyć pierwsza runda serii GT3 Republic of Simracers, która ostatecznie zakończyła się po około 7 minutach od rozpoczęcia sesji kwalifikacyjnej. Doszło wtenczas do awarii serwera. Organizatorzy podjęli decyzję o zawieszeniu wyścigu ze względu na problem techniczny, o czym poinformowali w oficjalnym komunikacie:

Prace w porozumieniu z dostawcą serwera wykazały problem techniczny po stronie usługodawcy. Porządki wykonywane na serwerze mogą jeszcze chwilowo zakłócić funkcjonowanie między innymi strony, ale nie powinny wpłynąć na dalszą organizację wyścigów. Z całą stanowczością podtrzymujemy, że naszym celem jest profesjonalizacja i automatyzacja rozgrywek.

Oznacza to zatem, że pierwszą punktowaną rundą będzie Red Bull Ring. A zamiast Silverstone jako ostatnią rundę kierowcy pojadą na torze Mount Panorama Circuit, znanym jako Bathurst. Data zakończenia ostatniego wyścigu została przesunięta o dwa tygodnie, na 21 maja 2019 roku.

Na torze pojawi się 102 kierowców w 8 samochodach, w tym ekipa Scuderia ForzaItalia.pl, walcząca o punkty dla dwóch oddzielnych zespołów – Squadra Nero i Squadra Bianco. Niestety reprezentanci włoskiej motoryzacji pojawią się w niepełnym składzie, bez MrFloyda. Abra, Luka, Lucjan i Denan wystartują w najwyższej serii Platinum, podczas gdy Kocur weźmie udział na serwerze Gold. Do Platinum zakwalifikowało się 9 McLarenow, 8 Mercedesów, 6 Lamborghini, 4 Porsche i 4 Ferrari. Tradycyjnie o swoich wrażeniach opowiedzieli nasi zawodnicy.

Abra:

Niestety tym razem przygotowania do wyścigu w moim wykonaniu nie poszły tak, jak bym tego chciał – a będąc szczerym – nie było ich wcale, ponieważ ze względu na obowiązki w życiu prywatnym nie miałem czasu na jazdę. Na szczęście pod moją nieobecność zespół spisał się fantastycznie i gdyby nie pomoc Luki przy ustawianiu auta, byłoby znacznie gorzej. Co prawda udało się wykręcić w miarę przyzwoity czas w prekwalifikacjach, ale nie pokazuje on całego potencjału samochodu. Jestem przekonany, że można z niego wycisnąć jeszcze więcej. Cóż… mam nadzieję, że wyścig pójdzie po naszej myśli i pokażemy się z dobrej strony jako zespół.

Luka:

Plan na prekwalifikacje był tym razem inny. Pierwsze dni to ustawić auto, wykręcić w miarę dobry czas, tydzień przerwy i powrót na Red Bull Ring dzień przed wyścigiem. Niestety w konkurencyjnej lidze rozpoczęły się przygotowania do pierwszego wyścigu na legendarnym Bathurst. Po przejechaniu parunastu okrążeń, ochota na powrót do nudnej Austrii przeminęła z wiatrem. Z drugiej strony, może taka dłuższa przerwa pomoże. 

Lucjan:

Obawiam się kar za cięcia, które w końcu będą skutkować koniecznością przejazdu przez aleję serwisową. Nie jestem fanem nowego systemu, szczególnie zważywszy na jego rygorystyczność oraz brak komunikatu o możliwości powrotu na tor bez kary, pod warunkiem uprzedniego zwolnienia. Moim zdaniem niemal każdy wyjazd poza tor na Red Bull Ring jest najczęściej podwójnie karany, bo nie dość że tracimy czas, to na naszym koncie pojawia się punkt karny. Wystarczy zebrać sześć, by otrzymać karę przejazdu przez aleję serwisową. Podczas jednego okrążenia bez odpowiedniego skupienia można złapać nawet 3 punkty. Może być zabawnie. Obstawiam, że dojdzie przez to do wielu roszad, przetasowań, a ja sam wyląduję na końcu stawki. Na domiar złego Red Bull Ring jest torem, na którym przez wzgląd na trzy długie proste dominować powinny szybkie samochody typu Lamborghini, Audi i Mercedes.

Kocur:

Im tor prostszy, tym konkurencja większa i na znaczeniu dramatycznie zyskuje dobór pojazdu. Mam nadzieję, że na wyścigu do dramatu nie dojdzie.

Autor: Tomasz Nowak

Poprzedni wpis
Drogowe Alfy Romeo skorzystają na doświadczeniu zespołu z F1
Następny wpis
Giulietta po modernizacji, Giulia Q i Stelvio Q, czyli nowości Alfy Romeo

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Dziś wyścig na Red Bull Ring GP