fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

FCA i PSA ogłosiły oficjalne zakończenie fuzji

FCA i PSA ogłosiły oficjalne zakończenie fuzji

Długo wyczekiwane połączenie grup FCA i PSA nastąpiło sobotę, 16 stycznia 2020 roku. Akcje Stellantis zostaną wprowadzone do obrotu na giełdach w Paryżu i Mediolanie w poniedziałek, 18 stycznia 2020 roku, a dzień później na giełdę w Nowym Jorku.

We wtorek Carlos Tavares zorganizuje pierwszą konferencję prasową grupy jako dyrektor generalny Stellantis, przedstawiając wizję nowo powstałego producenta samochodów. Stwierdził, że przed grupą stoi bardzo wiele wyzwań, głównie związanych z elektryfikacją, pandemią Covid-19 oraz przyciągnięciem nowych nabywców.

W kuluarach trwają spekulacje dotyczące przyszłości niektórych marek, należących do grupy Stellantis. Pod znakiem zapytania może stać przyszłość m.in.: Chryslera, Dodge’a, Alfy Romeo, Maserati i Lancii. 

Według najnowszych doniesień prawdopodobne jest, że Peugeot powróci na rynek USA, z którego wycofał się w 1991 roku. Tak przynajmniej zasugerował Jean-Philippe Imparato w rozmowie z Automotive News Europe. Więcej oficjalnych informacji powinniśmy poznać już wkrótce.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Panda Cross czwarty rok z rzędu najlepszym crossoverem zdaniem magazynu 4x4
Next post
Oto Abarth 595 Hercules od Pogea Racing. Ma 220 KM

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

FCA i PSA ogłosiły oficjalne zakończenie fuzji