fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Panda Cross czwarty rok z rzędu najlepszym crossoverem zdaniem magazynu 4×4

Panda Cross czwarty rok z rzędu najlepszym crossoverem zdaniem magazynu 4×4

Po raz czwarty z rzędu Fiat Panda Cross została wybrana przez brytyjski magazyn 4×4 jako najlepszy crossover. Pojazd doceniono m.in. za: zdolności terenowe, przyjemność z jazdy oraz silniki.

4X4 Magazine jest jedynym brytyjskim czasopismem poświęconym pojazdom 4×4 i pick-upom. Przyznana nagroda 4×4 of the year stanowi punkt odniesienia w branży motoryzacyjnej już od ponad 25 lat. Grupa specjalistów ocenia szeroką gamę pojazdów, biorąc pod uwagę każdy rodzaj parametrów: od komfortu po jakość, od terenowych osiągów po koszty zakupu i utrzymania.

Na temat Pandy Cross wypowiedział się Alan Kidd, dyrektor magazynu 4×4:

Panda Cross nadal triumfuje w plebiscycie 4×4, mierząc się z bardzo mocną konkurencją. Ale to właśnie Fiat króluje niepodzielnie pod względem możliwości terenowych, osiągów na drodze i charakterystycznego wyglądu. Osoby, które mieszkają na terenach górskich lub tam, gdzie zima daje popalić, kupują ten typ pojazdu ze względu na czynniki praktyczne. Panda, dzięki swoim kompaktowym rozmiarom, oferuje niezwykłą przyczepność i niesamowitą sterowność. To doskonały samochód miejski, który w mgnieniu oka przekształci się w bohatera off-roadu.

Z wyróżnienia dumny jest Luca Napolitano, szef marek Fiat, Lancia i Abarth w regionie EMEA:

Z wielką przyjemnością przyjmujemy tę nagrodę, aby ukoronować pamiętny rok dla naszej Pandy. Oprócz 40. urodzin rok 2020 był niezwykle bogaty: wprowadziliśmy na rynek Pandę Hybrid, całkowicie odnowiliśmy gamę i osiągnęliśmy największy udział w rynku w historii.

Pierwszą Pandę zaprezentowano w marcu 1980 roku. Za design odpowiedzialni byli Giorgetto Giugiaro i Aldo Mantovani. Aby uczcić 40-letnią historię, Fiat przygotował specjalną serię filmów:

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Oto wizualizacja futurystycznego Ferrari ze świata Cyberpunka 2077
Next post
FCA i PSA ogłosiły oficjalne zakończenie fuzji

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Panda Cross czwarty rok z rzędu najlepszym crossoverem zdaniem magazynu 4×4