fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Ferrari 250 GT TDF z nagrodą Best of Show Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2021

Ferrari 250 GT TDF z nagrodą Best of Show Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2021

Ferrari 250 GT TDF to zwycięzca Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2021. Samochód wyścigowy z 1956 roku należący do Amerykanina Briana Rossa, został wyróżniony przez jury ekspertów tytułem Best of Show

Po raz siódmy z rzędu najważniejszą nagrodę na najbardziej tradycyjnym i ekskluzywnym konkursie piękności dla samochodów zabytkowych na świecie otrzymał pojazd produkcji włoskiej. Trzydniowe święto klasycznych aut nad brzegiem jeziora Como zakończyło się uroczystą galą wręczenia nagród. Po raz kolejny festiwal był świętem elegancji i ponadczasowego piękna na czterech kołach.

Model 250 GT TDF królował wśród starannie wyselekcjonowanych rzadkich skarbów zebranych z ośmiu dekad historii motoryzacji. Już po południu ten sportowy samochód został zwycięzcą klasy E, prezentowanej pod hasłem Big Band ’40s to awesome ’80s – Five Decades of Endurance Racing. Zwycięski samochód nosi nazwę TDF, co jest wyrazem szacunku dla Tour de France. Był to wyścig etapowy dla samochodów rozgrywany na francuskich drogach, w którym w 1956 roku triumfowało Ferrari 250 GT.

Pojazd zaprezentowany podczas Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2021 był drugim modelem Tour de France zbudowanym w serii, którą Ferrari zaczęło produkować. Tego samego dnia, w którym został zarejestrowany, wziął udział w innym wyścigu wytrzymałościowym – Mille Miglia we Włoszech. W kolejnych latach to lekkie coupé napędzane 3-litrowym dwunastocylindrowym silnikiem odnosiło liczne zwycięstwa w wyścigach górskich.

Już po południu jury ogłosiło zwycięzców klas i wyróżnienia honorowe, na które z niecierpliwością czekali zarówno uczestnicy, jak i goście. Do udziału w Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2021 nominowano łącznie prawie 50 samochodów klasycznych z różnych epok historii motoryzacji. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Harry Metcalfe opowiedział o tym, jak Ferrari Roma spisuje się na długich trasach
Next post
Kierowcy Alfa Romeo Racing ORLEN gotowi na GP Turcji

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Ferrari 250 GT TDF z nagrodą Best of Show Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2021