fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Kierowcy Alfa Romeo Racing ORLEN gotowi na GP Turcji

Kierowcy Alfa Romeo Racing ORLEN gotowi na GP Turcji

Ekipa Alfa Romeo Racing ORLENliczy na udany występ w Turcji, podczas 16. rundy zmagań w ramach sezonu F1 2021, która odbędzie się w weekend 8-10 października. 

W ramach GP Turcji przewidziano 3 sesje treningowe – dwie z nich odbędą się w piątek w godzinach 11:30-12:30 i 15:00-16:00, zaś kolejna w sobotę w godzinach 12:00-13:00. Drugiego dnia weekendu od 15:00 do 16:00 potrwają kwalifikacje, zaś w niedzielę odbędzie się wyścig w godzinach od 15:00 do 17:00. 

Frederic Vasseur podkreśla, że morale w zespole są wysokie:

Zdobycie punktów w Rosji było dla nas dużym zastrzykiem pewności siebie, w końcu udało nam się nagrodzić ciężką pracę zespołu. Na ostatnich okrążeniach wyścigu w pełni wykorzystaliśmy okoliczności: warunki były trudne, ale sięgnęliśmy po dobry wynik. Teraz musimy utrzymać ten poziom wydajności, gotowi wykorzystać wszystkie szanse, jakie się pojawią. W zeszłym roku naprawdę dobrze wypadliśmy w kwalifikacjach w Stambule – to będzie podstawa, na której będziemy budować wynik, ponieważ wracamy do Turcji z zamiarem odbycia kolejnego pozytywnego wyścigu.

Wypowiedzi kierowców

Kimi Raikkonen:

Zawsze miło jest zakończyć wyścig w pierwszej dziesiątce – zwłaszcza, że już wiele razy byliśmy tak blisko tego celu. Wynik został uzyskany w bardzo specyficznych warunkach, więc nie możemy zbytnio przywiązywać do niego wagi, ale jednocześnie musieliśmy podjąć kilka właściwych decyzji i tak się stało. Zachowaliśmy zimną krew w trudnych momentach i udało nam się zrobić duży postęp. Turcja będzie kolejnym ciekawym wyścigiem: w zeszłym roku był to dzień pełen wrażeń i nie możemy wykluczyć, że tym razem będzie podobnie. Będziemy musieli być czujni i zobaczymy, jak wszystko ułoży się w trakcie weekendu.

Antonio Giovinazzi:

Nie mogę się doczekać powrotu do ścigania w Turcji. Ostatni weekend wyścigowy nie był łatwy i czuję, że mogliśmy osiągnąć więcej w tych okolicznościach, ale to już przeszłość i chcę iść dalej. Pamiętam nasze zeszłoroczne doświadczenia w Stambule, to był dość wyjątkowy wyścig i choć nie możemy spodziewać się powtórki warunków o niskiej przyczepności, jakie mieliśmy w 2020 roku to wiemy, że musimy być gotowi na wszystko, co może się wydarzyć. Dobry wynik w Soczi był dla nas wszystkich bodźcem i chcemy go wykorzystać w ten weekend.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

Previous post
Ferrari 250 GT TDF z nagrodą Best of Show Concorso d'Eleganza Villa d'Este 2021
Next post
Laurent Diot został globalnym dyrektorem ds. marketingu w Fiacie i Abarthcie

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Kierowcy Alfa Romeo Racing ORLEN gotowi na GP Turcji