fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Harry Metcalfe opowiedział o tym, jak Ferrari Roma spisuje się na długich trasach

Harry Metcalfe opowiedział o tym, jak Ferrari Roma spisuje się na długich trasach

Ferrari Roma nie oferuje takich samych osiągów, jak supersamochody z silnikami umieszczonymi centralnie, ale jak odkrył niedawno Harry Metcalfe podczas testu tego modelu, ma on mnóstwo mocnych stron.

Dziennikarz po raz pierwszy prowadził Romę na początku roku 2021, ale zimna pogoda i ulewny deszcz utrudniały mu wyczucie go. Skontaktował się więc z Ferrari i załatwił sobie samochód prasowy, którym pojechał na wyprawę do Kornwalii na brytyjskim wybrzeżu. Niestety dla niego, pogoda nie dopisała przez pierwszą część podróży.

Podczas testu Metcalfe powiedział, że hałas drogowy Romy jest porównywalny z nowym Porsche 911 generacji 992, co jest godne szacunku. Był pod większym wrażeniem nowej, ośmiobiegowej, dwusprzęgłowej skrzyni biegów zauważając, że jest ona znacznie lepsza od starej, siedmiobiegowej i pracuje zdecydowanie płynniej.

Do napędu Romy służy 3,9-litrowy, podwójnie doładowany silnik V8 o mocy 612 KM i momencie obrotowym 761 Nm. Jak wspomniano, silnik ten jest połączony z ośmiobiegową przekładnią dwusprzęgłową napędzającą tylne koła. Jednostka spisuje się równie dobrze podczas jazdy na autostradach, jak i w trakcie pokonywania dróg kategorii B. Więcej o tym pojeździe dowiecie się z filmu na YouTubie:

Co ciekawe, pieniądze ze sprzedaży pierwszego egzemplarza Romy przeznaczonego na rynek amerykański, zostały przekazane na cele charytatywne.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Sprzedaż 500 sztuk GTA i GTAm zajęło Alfie Romeo 18 miesięcy
Next post
Ferrari 250 GT TDF z nagrodą Best of Show Concorso d'Eleganza Villa d'Este 2021

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Harry Metcalfe opowiedział o tym, jak Ferrari Roma spisuje się na długich trasach