fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Ferrari bez auta elektrycznego do 2025

Ferrari bez auta elektrycznego do 2025

Jak wynika z wypowiedzi dyrektora generalnego Ferrari – Louisa Camilleriego – na samochód w pełni elektryczny z wierzgającym koniem w logo przyjdzie nam poczekać co najmniej do 2025 roku. Powodem są baterie, które wciąż wymagają dopracowania.

Nieco wcześniej Ferrari przedstawiło inne stanowisko zapowiadając pojawienie się elektryka na rynku już po 2022 roku, czyli po realizacji obecnie wdrażanych w życie planów. Już wtedy analitycy byli sceptyczni wskazując najwcześniej rok 2023. Zaś najnowsze komentarze sugerują jeszcze odleglejsze terminy. Podczas spotkania z dziennikarzami w Centro Stile w fabryce Ferrari w Maranello, Camilleri powiedział:

Baterie nie są jeszcze na dostatecznym etapie rozwoju. Nadal istnieją istotne zagadnienia dotyczące autonomii i szybkości ładowania. W końcu rozwiniemy którąś z tych technologii – ale to już po 2025 roku, nie wcześniej. Już teraz pracujemy nad badaniami dotyczącymi w pełni elektrycznych aut typu GT, jednocześnie skupiając się na wdrażaniu do seryjnej produkcji hybryd w najbliższej przyszłości. Przyglądamy się różnym układom napędowym i staramy się sprawdzić, co byłoby najbardziej wydajne i efektywne pod względem naszej wizji samochodów Ferrari w przyszłości. Wkrótce zamkniemy rok z kolejnym rekordem, całkiem dobrze poradziliśmy sobie ze wszystkimi wskaźnikami, wolumenem, przychodami, przepływami pieniężnymi. 

Na początku tego roku Ferrari pokazało SF90 Stradale, czyli pierwszy swój seryjnie produkowany samochodów hybrydowy. Producent z Maranello chce, by hybrydy stanowiły 60% całkowitej sprzedaży do 2022 roku. W dodatku Camilleri rozważa alternatywne technologie napędu, w tym wodór i biopaliwa. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Abarth oficjalnym partnerem Dubai Autodrome
Następny wpis
Tesla 3 kontra Giulia Q, C 63 S i M3

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Ferrari bez auta elektrycznego do 2025