fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Ferrari ostrzega właścicieli z RPA przed fałszywymi wezwaniami do serwisów celem kradzieży auta

Ferrari ostrzega właścicieli z RPA przed fałszywymi wezwaniami do serwisów celem kradzieży auta

Według Scuderia South Africa wielu oszustów podszywa się pod dealerów Ferrari i dzwoni do właścicieli luksusowych samochodów, aby poinformować, że ich pojazdy zostały objęte kampanią naprawczą. Jeśli posiadacz auta da się nabrać, oszuści wyślą ciężarówkę pod wskazany adres w celu odbioru pojazdu, a w rzeczywistości jego przywłaszczenia.

Jak wynika z informacji południowoafrykańskiego magazynu Car Mag, ostrzeżenie to pokłosie kradzieży 812 Superfast przy wykorzystaniu tej metody, jakie miało miejsce w Randburgu, niedaleko Johannesburga. Co ciekawe, auto zostało rozbite przez złodziei na granicy z Mozambikiem w miejscowości Lebombo. 

Scuderia South Africa na swoim profilu na Facebooku opublikowało stosowne ostrzeżenie:

W przypadku wycofania pojazdów Ferrari lub jakichkolwiek akcji serwisowych, centrala Ferrari nigdy nie zadzwoni do państwa bezpośrednio z prośbą o odebranie samochodu. Jeśli otrzymasz telefon od kogoś, kto twoim zdaniem fałszywie podaje się za pracownika Ferrari, skontaktuj się bezpośrednio z danym dealerem w celu potwierdzenia informacji.

W RPA znajdują się trzej dealerzy w miejscowościach: Bryanton, tuż pod Johannesburgiem, Cape Town i Durban. Południowa Afryka nie jest szczególnie dużym rynkiem zbytu dla włoskiego producenta supersamochodów z Maranello – w okresie 9 miesięcy 2018 roku sprzedano tam 59 pojazdów, z czego największą popularnością cieszył się model 488 Spider. Następcą tego ostatniego jest F8 Spider

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Tak brzmi 700-konna Lancia Delta Integrale Evo
Następny wpis
Nowy 830-konny silnik V12 Lamborghini trafił na hamownię

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Ferrari ostrzega właścicieli z RPA przed fałszywymi wezwaniami do serwisów celem kradzieży auta