fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Tak brzmi 700-konna Lancia Delta Integrale Evo

Tak brzmi 700-konna Lancia Delta Integrale Evo

Lancia Delta Integrale Evo to jeden z najznamienitszych samochodów rajdowych wszech czasów. Ale ten konkretny egzemplarz, bohater filmu na YouTubie, robi tym większe wrażenie, bowiem został zmodyfikowany na potrzeby wyścigów górskich.

Tak samo, jak oryginalna Delta Integrale dostosowana do jazdy po drogach publicznych, tak i ten egzemplarz wyposażony jest w 4-cylindrowy, 2-litrowy silnik turbodoładowany. Zakrojone na szeroką skalę modyfikacje poskutkowały wzrostem mocy do 700 koni mechanicznych. Oglądając film usłyszymy charakterystyczny świst turbosprężarki, któremu towarzyszą wystrzeliwane płomienie z umieszczonych z boku rur wydechowych. 

Auto pod względem wizualnym wyróżnia się w stosunku do standardowego rajdowego odpowiednika. Zostało pozbawione reflektorów, a także osłony chłodnicy. W oczy rzuca się ogromna chłodnica i intercooler. Nowe są lotki przymocowane do zderzaka, jak i również ogromny tylny spojler. Całość prezentuje się bardzo rasowo i bezkompromisowo – już na pierwszy rzut oka widać, że to prawdziwa bestia. Kwestią otwartą pozostaje to, ile kosztowało doprowadzenie Delty do stanu obecnego. Nie budzi za to wątpliwości jej potencjał, jakim dysponuje w wyścigach górskich.

Niedawno FCA Heritage w ramach zasilenia asortymentu Heritage Parts rozpoczęło produkcję przy zderzaków do Delty HF Integrale przy współpracy z Moparem.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Fiat 500X Sport… ten poprawiony
Ferrari 812 Superfast
Następny wpis
Ferrari ostrzega właścicieli z RPA przed fałszywymi wezwaniami do serwisów celem kradzieży auta

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Tak brzmi 700-konna Lancia Delta Integrale Evo