fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Ferrari szykuje trzy nowości w 2024 roku

Ferrari szykuje trzy nowości w 2024 roku

Po opublikowaniu wyników sprzedaży przez Ferrari, na konferencji ujawniono kilka ważnych ogłoszeń dotyczących przyszłości marki. Producent z Maranello ma zamiar zaprezentować trzy nowe modele w 2024 roku.

W ubiegłym roku firma sprzedała 13 663 pojazdy, co oznacza trzyprocentowy wzrost w porównaniu do 2022 roku. Popyt jest tak duży, że wszystkie obecne modele zostały wyprzedane wdo 2025 roku – nowo złożone zamówienia doczekają się realizacji najwcześniej w 2026 roku. Pomimo wyzwań związanych z zarządzaniem dużym napływem zamówień, Ferrari ma w tym roku wypuścić trzy nowe modele.

Włoska marka pozostaje przewidywalnie skryta na temat tego, co zobaczymy w 2024 roku. Eksperci mają zatem pole manewru do snucia swoich przypuszczeń. Według nich istnieje spore prawdopodobieństwo, że doczekamy się następcy LaFerrari, które podobno wewnętrznie jest opracowywane pod nazwą F250. Plotki głoszą, że po raz pierwszy od czasów F40 producent z Maranello zdecyduje się w przypadku hipersamochodu na zastosowanie innej jednostki niż V12. W grze jest jednostka hybrydowa z 296 GTB, wykorzystywana m.in. w wyścigowym 499P oraz 296 GT3

Kolejnym samochodem, który prawdopodobnie zadebiutuje w tym roku, jest następca modelu 812 Superfast. Został on wielokrotnie przyłapany podczas testów z nadwoziem Roma i jest niemal potwierdzone, że będzie wyposażony w wolnossące V12. Pod koniec ubiegłego roku Ferrari przyznało, że turbodoładowane V8 pod względem inżynieryjnym króluje nad V12, ale jednocześnie firma uważa, że ten pierwszy silnik dostarcza mniej emocji. Byłoby to zgodnie z obietnicą z 2021 roku, kiedy to ogłoszono w planach opracowanie mocniejszej jednostki V12 niż ta, która rozwija 830 KM w przypadku 812 Superfast i Daytony SP3.

Eksperci motoryzacyjni nie mają tak konkretnych domysłów dotyczących trzeciego modelu. Jest prawdopodobne, że doczekamy się kolejnego modelu jednorazowego lub limitowanego, na wzór serii Icona. Co ciekawe, podczas telekonferencji z analitykami, dyrektor generalny Ferrari – Benedetto Vigna – powiedział, że pracownicy zostaną nagrodzeni premią w wysokości 13 500 euro po rekordowym 2023 roku.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Modele elektryczne Lamborghini mają mieć co najmniej 1360 KM
Next post
Stellantis wykorzystuje nadwyżkę fabryk w Europie jako dźwignię w negocjacjach z Rzymem

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Ferrari szykuje trzy nowości w 2024 roku