fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Modele elektryczne Lamborghini mają mieć co najmniej 1360 KM

Modele elektryczne Lamborghini mają mieć co najmniej 1360 KM

Pierwszym pojazdem elektrycznym marki będzie crossover GT 2+2, ale w planach są również elektryczne supersamochody. Wszystkie one mają oferować co najmniej 1360 KM i dawać frajdę z jazdy. Tak przynajmniej wynika ze słów szefa Lamborghini, Stephana Winkelmanna.

Włoska marka po raz pierwszy wkroczy w świat pojazdów elektrycznych w 2028 roku z produkcyjną wersją crossovera Lanzador GT, a następnie rozszerzy swoją gamę tzw. aut bezemisyjnych o modele supersportowe. Podczas niedawnego wywiadu dla Autocar Winkelmann zauważył, że inżynierowie firmy pracują nad szeroką gamą pojazdów elektrycznych i że chociaż ważne jest, aby były one bardzo mocne, mają dawać dużo frajdy z jazdy:

Fakt – liczby są ważne. Jeśli chodzi o moc wyjściową, mówimy o co najmniej jednym megawacie (1360 KM). To jest pewne. Jest to jeden z filarów pomiaru wydajności jutra, jeśli chodzi o pełną elektryczność. Ale o wiele ważniejsze od tych faktów i liczb dla Lamborghini jest to, jak czujesz się w samochodzie. Osiągi dzielą się na dwie części: jedna część to przyspieszenie, prędkość maksymalna, czas okrążenia i zachowanie podczas hamowania, ale musi to zostać przełożone na stronę emocjonalną, a każdy klient, który jeździ Lamborghini, przyznaje, że istnieje ta emocjonalna część Lamborghini – i musi to zostać przełożone na samochody elektryczne.

Winkelmann stwierdził następnie, że naciska na inżynierów firmy, aby opracowali pojazdy elektryczne, które łączą wielokrotne, ostre przyspieszenia z prędkością maksymalną i zasięgiem, opisując wysiłki zmierzające do osiągnięcia wszystkich trzech jako prawie niemożliwe.

Jest na co czekać, zanim Lamborghini pójdzie na całość z pojazdami elektrycznymi. Następca Huracana jest tuż za rogiem i wiemy, że porzuci on wolnossące V10 obecnego modelu na rzecz podwójnie turbodoładowanego V8 uzupełnionego układem hybrydowym, prawdopodobnie podobnym do tego znanego z Revuelto. W planach Lamborghini jest również hybrydowa wersja Urusa typu plug-in.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

Previous post
Abarth zaprezentował najmocniejszego w historii 600e
Next post
Ferrari szykuje trzy nowości w 2024 roku

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Modele elektryczne Lamborghini mają mieć co najmniej 1360 KM