fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Fiat Tipo i Ducato Internetowymi Samochodami Roku 2017 według otomoto.pl

Fiat Tipo i Ducato Internetowymi Samochodami Roku 2017 według otomoto.pl

Serwis otomoto.pl zaprezentował wyniki rankingu Internetowy Samochód Roku 2017, opartego na analizie zainteresowania ogłoszeniami zamieszczanymi na portalu. W siódmej edycji w swoich kategoriach triumfowały dwa Fiaty – Tipo i Ducato.

Jak wynika z raportu otomoto.pl, spada zainteresowanie Polaków autami z silnikami wysokoprężnymi, za to coraz więcej osób rozgląda się za pojazdami marek premium, a także za samochodami hybrydowymi i elektrycznymi. A co z włoskimi modelami? Nieobecne w pierwszej dziesiątce zeszłorocznego rankingu Tipo zaskoczyło wszystkich. Niespodziewanie wdarło się na miejsce pierwsze w kategorii nowych samochodów osobowych:

Fiat dokonał nieprawdopodobnego wręcz wyczynu. Po tym, jak wprowadzone na rynek w 2015 r. Tipo zaczęło zbierać mnóstwo pozytywnych opinii w testach, a relacje pierwszych użytkowników je potwierdziły, zainteresowanie tym tanim, a przy tym świetnie wyglądającym samochodem gwałtownie wzrosło. W 2016 r. nawet nie było go w TOP 10, a w 2017 – pierwsze miejsce!

Największą popularnością cieszył się najtańszy z całej gamy sedan (49,18%). Gorzej wypadły hatchback (33,22%) i kombi (17,58%). Silniki benzynowe całkowicie zdominowały wyszukiwania – najdroższe w ofercie turbodiesle stanowiły zaledwie 6,44%. Najbardziej pożądany, niewymagający dopłaty biały lakier interesował aż 29,20% zwolenników Tipo.

Włoski akcent zagościł w kategorii samochodów elektrycznych. A to za sprawą… Fiata Cinquecento w wariancie Elettra, sprzedawanego w latach 1992-1996. Pojazd, jako nowy, cieszył się relatywnie dużą popularnością we Włoszech, Francji i Szwajcarii. A teraz w zestawieniu najczęściej wyszukiwanych pojazdów elektrycznych na otomoto.pl zajął dziesiąte miejsce.

Fiat Ducato

Wśród najczęściej wyszukiwanych marek elektrycznych, Fiat zajął 5. miejsce i 9. miejsce przypadło w kategorii nowych samochodów osobowych. W ujęciu ogólnym Fiat zajął drugie miejsce ze stratą do trzeciego na poziomie zaledwie 0,2%! Za to niepodzielnie w segmencie samochodów dostawczych do 3,5 tony rządzi Ducato. Trzeci rok z rzędu pozostaje liderem.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Alfa Romeo Giulietta TCR
Poprzedni wpis
W wyścigach samochodów turystycznych wezmą udział 2 Giulietty TCR
Carrozzeria Touring Superleggera Sciadipersia
Następny wpis
Carrozzeria Touring Superleggera Sciadipersia, czyli GranTurismo w przebraniu

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Fiat Tipo i Ducato Internetowymi Samochodami Roku 2017 według otomoto.pl