fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

W wyścigach samochodów turystycznych wezmą udział 2 Giulietty TCR

W wyścigach samochodów turystycznych wezmą udział 2 Giulietty TCR

Włoski zespół V-Action Racing Team ogłosił, że ich dwie Alfy Romeo Giulietty TCR wezmą udział w europejskich seriach wyścigowych w tym sezonie. Nad samochodami będą współpracować z firmą Romeo Ferraris.

Ekipa z siedzibą w Brescii przez 9 lat z sukcesami brała udział w Trofeo Abarth. Tym razem nadszedł czas na bardziej ambitną serię TCR Europe i TCR Italy, o czym wspomniał kierownik zespołu, Daniele Vernuccio:

Jestem bardzo zadowolony, że mogę kontynuować naszą współpracę z firmą Romeo Ferraris, która w zeszłym sezonie zdobyła doświadczenie w rundach serii TCR Italy i TCR Germany. Obecnie pracujemy nad ukończeniem naszego programu, zarówno pod kątem włoskiej i europejskiej serii z udziałem profesjonalnych kierowców, którzy już wcześniej brali udział w wyścigach samochodów turystycznych. Jesteśmy dumni z możliwości startu pojazdami marki Alfa Romeo i marzymy o przywróceniu dawnego blasku, jakim niegdyś cieszył się włoski producent aut. Jesteśmy pewni siebie, ponieważ wierzymy w potencjał Giulietty i jesteśmy bardzo zmotywowani by udowodnić, że w pełni włoskie zespoły i samochody mogą triumfować w liczących się w sporcie motorowym seriach..

Zakończenie zeszłego sezonu poszło po myśli kierowców startujących Alfami. W ostatniej rundzie TCR Italy Touring Car Championship, w pierwszym wyścigu Joakim Darbom startował z 10. pozycji i zdołał przedrzeć się na trzecie miejsce nim został uderzony przez rywala i spadł o 2 pozycje kończąc wyścig jako piąty. Relacje z zeszłorocznych rund organizowanych w ramach TCR International Series znajdziecie na naszej stronie. Mowa m.in. o wyścigach na  SalzburgringSpa i torze w Bahrajnie.

Warto również śledzić zmagania zespołu HMS Racing, który niedawno zakończył testy Alfy Romeo Giulietty na torze Donington Park, niedługo przed rozpoczęciem sezonu w BTCC.

 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Ferrari 488 GT3 Scuderia ForzaItalia pl
Poprzedni wpis
Malowanie Scuderia ForzaItalia.pl. Już dziś transmisja na żywo z wyścigu
Fiat Tipo
Następny wpis
Fiat Tipo i Ducato Internetowymi Samochodami Roku 2017 według otomoto.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

W wyścigach samochodów turystycznych wezmą udział 2 Giulietty TCR