fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Finali Mondiali Ferrari powróci do Mugello

Finali Mondiali Ferrari powróci do Mugello

Tegoroczna edycja Finali Mondiali Ferrari powróci na tor Mugello. Wydarzenie zapowiedziano na 24-27 października 2019 roku. W tych dniach będzie można obejrzeć przejazd w ramach XX Programmes, F1 Clienti Programmes i wyścigi z serii Ferrari Challenge.

Jednak nim do tego dojdzie Corse Clienti będzie miało przed sobą intensywny rok pełen wyzwań. Inauguracyjna runda Ferrari Challenge Europe rozpocznie się już 15 lutego w Bahrajnie, podczas gdy ta sama seria w Północnej Ameryce wystartuje w Austin już 8 marca, a dla rejonu Azji i Pacyfiku – w kolejny weekend w Melbourne, w tym samym czasie, co pierwszy Grand Prix F1 w 2019. Mistrzostwa składać się będą z 7 rund – po 2 wyścigi na każdą z nich.

Po nocnym wyścigu w Bahrajnie, uczestnikom europejskiej serii Ferrari Challenge przyjdzie zmierzyć się na torze w Walencji w dniach 29-31 marca. Kolejne rundy przewidziano w Spielberg (3-5 maja), Le Mans (12-15 czerwca), Nürburgring (5-7 lipca), Imola (27-29 września).

Ostatnia edycja Finali Mondiali miała miejsce na torze Autodromo Nazionale di Monza. W wydarzeniu brało udział ponad 30 000 osób i ponad 100 samochodów marki Ferrari. Ostatniego dnia na miejscu pojawiły się osoby odgrywające nietuzinkową rolę dla imprezy, w tym Louis Camilleri, pełniący funkcję dyrektora zarządzającego, Maurizio Arrivabene na stanowisku dyrektora zarządzającego Ferrari Gestione Sportiva, a także dyrektor zarządzający działem ds. reklamy – Enrico Galliera. To właśnie oni wręczali nagrody zwycięzcom serii.

Jak wspominają organizatorzy, ostatniego dnia imprezy „padok został dosłownie najechany przez fanów”, którzy pragnęli z bliska zobaczyć ekscytujące pojazdy takie, jak nowe Ferrari 488 Pista, Monzę SP1 i SP2. Dla 10 pracowników Maranello przygotowano przejażdżkę po torze na miejscu pasażera w Ferrari 488 GTB.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Lamborghini Huracan EVO 2020 już jest. Ma 640 KM
Następny wpis
Oto Alfa Romeo Stelvio od Romeo Ferraris

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Finali Mondiali Ferrari powróci do Mugello