fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Gdyński Rajd Historyczny

Gdyński Rajd Historyczny

Gdyński Rajd Historyczny Ferrari Daytona

Po udanym Pościgu za balonem w Chmielnie stowarzyszenie Polski Touring Klub nie zasypia gruszek w popiele. Na 11 i 12 sierpnia przygotowywany jest Gdyński Rajd Historyczny, impreza mocno osadzona w realiach historycznych i architektonicznych Gdyni.

Stowarzyszenie organizujące ten rajd za punkt honoru wzięło sobie przywracanie tradycji polskiego automobilizmu oraz ukazywanie piękna i wyjątkowości swego miasta. Stąd przygotowywana specjalnie mosiężna, malowana plakieta, wykorzystanie przestrzeni miejskich odnoszących się do historii Gdyni i trasa rajdu turystycznego pokazująca rozwój miasta od wioski rybackiej po perłę modernizmu. Uczestnicy będą się ścigali wśród zabytkowych magazynów, a rozdanie nagród odbędzie się w budynku Dworca Morskiego o symbolicznym adresie Polska 1. W planach jest rejs statkiem po porcie i spacer szlakiem modernizmu z przewodnikiem i architektem. Organizatorzy mają jednak świadomość, że żyją w czasie facebooka oraz youtuba i wyprodukowali filmowe zaproszenie na imprezę z Ferrari Daytona pędzącym po portowych nabrzeżach w roli głównej. 

Partnerami organizacyjnymi jest szereg gdyńskich przedsiębiorstw i instytucji, w tym Automobilklub Morski i Gdyńskie Muzeum Motoryzacji. Głównym sponsorem jest Auto-Mobil sp. z o.o., dealer Fiata i Alfy Romeo z salonami w Gdyni i Wejherowie, który zapewni ciągłą asystę lawety i mechaników.

Przewidziane są dwie klasyfikacje w kategoriach youngtimer do roku 1997 włącznie oraz classic do roku 1987 włącznie. Organizatorzy, po wcześniejszym uzgodnieniu, biorą pod uwagę możliwość dopuszczenia do udziału w imprezie innych ciekawych i zachowanych w oryginalnym stanie samochodów. Szczególnie mile widziane będą włoskie samochody i skutery. Pierwszego dnia o 10.00 z parkingu przed Akwarium Gdyńskim wystartuje rajd turystyczny z itinererem śladem atrakcji historycznych i architektonicznych Gdyni, czyli rodzaj gry miejskiej dla zmotoryzowanych. W tej zabawie, choć poza konkursem, będzie mógł wziąć udział każdy.

Gdyński Rajd Historyczny

Dla widzów największą atrakcją pierwszego dnia imprezy będzie konkurs elegancji o puchar Prezydenta Gdyni, który rozpocznie się o godzinie 15.00 na parkingu przed Akwarium Gdyńskim, gdzie zobaczyć będzie można zabytkowe Mercedesy, Citroeny, Jaguary, Mini Morrisy, Alfy Romeo, ale też wartą około miliona złotych legendę rajdów z lat 70. – Lancię Stratos. Drugiego dnia te samochody będzie można zobaczyć w akcji podczas wyścigów i jazd sprawnościowych na zamkniętym fragmencie ul. Polskiej i na pobliskim parkingu przy ul. Chrzanowskiego. 11 sierpnia na parkingu przed Akwarium Gdyńskim osobom nie zainteresowanym klasyczną motoryzacją od rana do wieczora atrakcje zapewnią Adventure Park ze ścianką wspinaczkową oraz Fundacja Darka Michalczewskiego “Równe szanse”, która zorganizuje zajęcia sportowe i zabawy dla najmłodszych.

Zapisy i szczegółowe informacje na www.touringklub.pl

Materiały: Polski Touring Klub

Previous post
Giovannino Lurani
Next post
Giulio Ramponi

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Gdyński Rajd Historyczny