fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

GranTurismo MC Stradale od Noviteca

GranTurismo MC Stradale od Noviteca


Firma Novitec , która tuninguje m.in. włoskie samochody należące do koncernu Fiata, zajęła się tym razem Maserati – modelem GranTurismo MC Stradale.

Auto udoskonalone przez Noviteca z zewnątrz niewiele różni się od seryjnego modelu. Nieznacznie obniżono zawieszenie, założono czarne felgi z lekkich stopów o rozmiarach 21 cali na przednią oś i 22 cale na tył. Zmieniono także układ wydechowy, który kończy się teraz dwiema potężnymi końcówkami wbudowanymi w dolną część zderzaka, dokładnie po jego środku.

O ile zmiany zewnętrzne są dość skromne, to pod maską tego pojazdu zmieniło się znacznie więcej. Nie wymieniono całej jednostki napędowej, ale znacznie  udoskonalono dotychczasową. Wstawiono nową sprężarkę z intercoolerem, zmodyfikowano i powiększono wtryskiwacze, a także przeprogramowano jednostkę. Nowy kompresor ładujący z nadciśnieniem 0,43 bara ma oddzielny obieg oleju oraz własną chłodnicę. Zmieniono także pompę cieczy chłodzącej. Powyższe zmiany doprowadziły do tego, że moc wzrosła prawie o 200 KM w stosunku do modelu seryjnego i wynosi teraz 646 KM przy 7500 obr/min. Tę potężną moc uzyskano z pojemności 4,7 l. Przed zabiegiem dokonanym przez Noviteca Maserati z tej samej pojemności uzyskiwało 450 KM.

Tak potężna moc przekłada się oczywiście na osiągi. Do pierwszej setki auto rozpędza się w czasie poniżej 4 sekund, a 200 km/h na liczniku pojawia się już po 12 sekundach. Maksymalna prędkość, jaką można osiągnąć tym samochodem, wynosi ok 330 km/h. Możliwe jest to dzięki modyfikacji przełożenia szóstego biegu.
Dodatkowo na życzenie klienta samochód może być wyposażony w tapicerkę ze skóry lub alcantary o dowolnym kolorze. 

Cena pakietu tuningowego od Noviteca wynosi niecałe 24 tysiące euro.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Novitec

A teraz, MUSICIE tego posłuchać!