fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Hybrydowy supersamochód Ferrari ma mieć 1000 KM. Zadebiutuje 31 maja

Hybrydowy supersamochód Ferrari ma mieć 1000 KM. Zadebiutuje 31 maja

Na forum Ferrari Chat opublikowano grafikę z której wynika, że hybrydowy supersamochód, produkcji firmy z Maranello, zadebiutuje 31. maja 2019 roku. Najnowszy model ma mieć moc 1000 KM.

Jak wynika z wypowiedzi Louisa Camilleriego, hybrydowy pojazd ma łączyć w sobie osiągi supersamochodu i piękny wygląd. W gamie modelowej będzie pozycjonowany wyżej od 812 Superfast. Układ hybrydowy ma się składać z jednostki spalinowej V8 oraz silnika (lub nawet 3 silników) elektrycznego. Użytkownicy Ferrari Chat wspomnieli o cenie startującej od 600 000 euro – powołali się na źródło związane ze szwajcarskim dealerem Ferrari. Jednak te informacje należy traktować z lekkim przymrużeniem oka – wszystko ma się bowiem wyjaśnić już niebawem, a dokładnie 31. maja 2019 roku, w dniu premiery nowego Ferrari.

https://youtu.be/CJDhj5rKLH8

Nieco wcześniej jeden z wysoko postawionych pracowników Ferrari w rozmowie z Auto Expressem obiecywał, że firma jeszcze w 2019 roku zaprezentuje zupełnie nowy model w gamie, korzystający również z układu hybrydowego, w przypadku którego jednostka elektryczna miałaby współpracować z 6-cylindrowym motorem spalinowym. Brytyjczycy spekulują, że „nienazwany” samochód będzie droższy od najtańszego w gamie Portofino, a może nawet od F8 Tributo. Niewykluczone zatem, że być może w 2019 zadebiutują dwie hybrydy lub… sprzeczne informacje odnośnie układu napędowego dotyczą jednego i tego samego modelu. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Alfa Romeo 6C 1500 SS triumfowało w 2019 Mille Miglia
Następny wpis
Bathurst. Ostatnia runda sezonu GT3

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Hybrydowy supersamochód Ferrari ma mieć 1000 KM. Zadebiutuje 31 maja