fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Bathurst. Ostatnia runda sezonu GT3

Bathurst. Ostatnia runda sezonu GT3

Dzisiaj odbędzie się ostatnia runda sezonu GT3, organizowanego przez Republic of Simracers w symulatorze Assetto Corsa. Wyścig rozpocznie się o godzinie 21:00, a wcześniej będą miały miejsce 20-minutowe kwalifikacje i 40-minutowy trening. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo z komentarzem na kanale Twitch.tv.

Kierowcy ekipy Scuderia ForzaItalia.pl już od dłuższego czasu nie liczą się w klasyfikacji generalnej w walce o podium. Za to rywalizacja o mistrzowski tytuł w klasyfikacji drużynowej miała rozegrać się właśnie dziś, na australijskim torze Mount Panorama Circuit. Jednak ze względu na nieobecność Abry, jednego z trzech reprezentantów Scuderia ForzaItalia.pl Squadra Nero, szanse zostały zaprzepaszczone.

W dniu dzisiejszym wystartują Luka, Lucjan Próchnica, MrFloyd i Kocur. Zabraknie właśnie Abry i Denana. W rywalizacji weźmie udział 53 kierowców. Na serwerze Platinum różnice czasowe między pierwszym a ostatnim zawodnikiem są bardzo duże i wynoszą aż 4 sekundy. Na transmisji zobaczymy 10 Mercedesów, 6 McLarenów, 5 Lamborghini, 5 Porsche, 4 Ferrari (w barwach ForzaItalia.pl) i jednego Nissana.

Tor Bathurst należy do jednych z najbardziej wymagających. Margines błędu jest minimalny – bandy na nim wręcz przyciągają samochody. Bardzo dużo może się wydarzyć podczas wyścigu. Poniżej można obejrzeć przejazd z Luką za kierownicą.

https://youtu.be/5zmbkqMLp-8

To był pechowy sezon, szczególnie dla Luki, który mimo przyzwoitego tempa wielokrotnie rywalizację kończył w okolicach środka stawki.  Za to bardzo dobre występy notował Abra, który każdorazowo dowoził pokaźną liczb punktów. Wszyscy kierowcy zespołu Squadra Nero zajmowali miejsca w pierwszej trójce – Lucjan zajął 3. miejsce na Donington Park, Luka na tej samej pozycji zameldował się na torze Spa-Francorchamps,  a druga lokata przypadła Abrze na rundzie w Barcelonie.

Mimo potencjału ekipy Squadra Bianco, jego członkowie sami wykluczyli się z rywalizacji indywidualnej i zespołowej notując zbyt często nieobecności.

O nastrojach w zespole świadczy wypowiedź Lucjana:

Do dzisiejszego wyścigu podchodzimy na kompletnym luzie. I tak nie mamy o co walczyć, jedziemy dla siebie i dla zabawy, byle dowieźć jakiekolwiek punkty. To był mocno pechowy sezon, do dziś przeklinam RBR i Spa, które w dłuższej perspektywie osłabiły indywidualne morale, tym bardziej nie wzmacniając drużynowych. Jak to mawiał Luka – „potencjał jest, ale dupy nie chce się ruszyć”. Szkoda, że nie powalczymy w RoS, ale już jako zespół patrzymy się w przyszłość i zastanawiamy nad tym, w jakiej kolejnej serii wziąć udział. Zobaczymy, co będą miały do zaproponowania RoS i ACL, przy czym już teraz bierzemy udział w międzynarodowej serii ACRL, w której jest tak wysoki poziom, że na etapie prekwalifikacji trzeba się przyłożyć. Pierwsza runda za nami i była mocno owocna – na Red Bull Racing miałem o 0,7 s szybsze tempo, niż w RoS, mimo podobnych warunków pogodowych i BoP-u. 

Za ten sezon słowa wdzięczności należą się Luce za przygotowywanie ustawień, a także Abrze za motywowanie nas do dowożenia wyników oraz za jego konsekwentne występy.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Hybrydowy supersamochód Ferrari ma mieć 1000 KM. Zadebiutuje 31 maja
Next post
Mille Miglia 2019 w liczbach i na zdjęciach

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Bathurst. Ostatnia runda sezonu GT3