fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Il Ponte poleca

Il Ponte poleca

Czyli co we włoskim w klimacie w dniach od 2 do 5 marca.

W kinowym fotelu

Tym razem wieści z kin niszowych: w środę (4.03.) w kinie ILUZJON „Cena strachu” – włosko francuski thriller z Yves Montand w roli głównej, w czwartek (5.03) w KINO.LAB ostatnia okazja, by na wielkim ekranie zobaczyć „Gomorre”, o której pisaliśmy we wcześniejszym numerze naszego newslettera.
http://film.gazeta.pl/film/2,23804,,,,5457785,P_FILMY2.html
http://film.gazeta.pl/film/2,23804,,,,105590124,P_FILMY2.html

Ciekawe wydarzenia

Warszawska premiera sztuki „Arka Noego. Nowy koniec Europy” Teatru Nowego z Poznania to największe wydarzenie nadchodzącego tygodnia… szczególnie, iż wezmą w niej udział aktorzy z siedmiu państw świata (oczywiście również z Włoch). Aktorzy w swoich językach ojczystych przedstawia nam historie oparta na Starym Testamencie.

http://www.teatrwielki.pl/repertuar.php?action=det&id=1272
http://www.teatrnowy.pl/

Prosto z teatru

….z Teatru Buffo. W nadchodzącym tygodniu dla wszystkim, którym nie udało się zobaczyć „Wieczoru włoskiego”, a chcą przy okazji nadrobić zaległości z kilku innych sztuk, polecamy „Hity buffo” (3.03.2009 – kompilacja wielu utworów wystawianych podczas wieczorów tematycznych)!

Więcej na: http://www.studiobuffo.com.pl/hitybuffo.php

Do czytania i gotowania

Dla wszystkich wielbicieli niekonwencjonalnych metod gotowania Jamie’ego Olivera dobra wiadomość. Już w połowie marca ukaże się nowa ksiażka spontanicznego Anglika. „Wielka, włoska wyprawa Jamie’ego” opowiada o podboju kulinarnej Italii, pasji gotowania i niezastąpionych włoskich produktach. Książka do kupienia w księgarniach od 18 marca, już teraz dostępna w przedsprzedaży na empik.com.

http://www.empik.com/wielka-wloska-wyprawa-jamie-ego-film,prod8200035,p

Do posłuchania

„W hołdzie Stefano Grappelli” to koncert jazzowy organizowany w najbliższy wtorek o 18 (3.03.2009) we Włoskim Instytucie Kultury. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

http://www.iicvarsavia.esteri.it/IIC_Varsavia/webform/SchedaEvento.aspx?id=190&citta=Varsavia

Boskie śpiewaczki Bel Canto Anna Netrebko (jako Julia) oraz Elina Garancy (w roli Romeo) w arcydziele Vinzenzo Belliniego Capuleti e Montecchi. Opowieść o pasji, młodości i miłości w wykonaniu obu solistek to muzyczny majstersztyk, który rzuca na kolana siła ich głosów.

http://merlin.pl/Capuleti-e-Montecchi_Elina-Garanca-Joseph-Calleja-Robert-Gleadow-Tiziano-Bracci-Wiener/browse/product/4,645630.html;jsessionid=03B48B01AB12971D4968B329233DF77C.LB4#fullinfo

Poprzedni wpis
Wielka historia małych Fiatów cz. II
Następny wpis
Wielka historia małych Fiatów cz. III

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Il Ponte poleca