fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Jest kolejna okazja do świętowania!

Jest kolejna okazja do świętowania!

Jeszcze całkiem niedawno, podekscytowani, przygotowywaliśmy się do wyjazdu na oficjalne obchody stulecia Alfa Romeo w Mediolanie. Wspomnienia z tego wydarzenia są wciąż żywe – relacjonowaliśmy je dla Was na żywo na portalu, Facebooku i Twitterze.

Była to wspaniała możliwość spotkania się z ogromną ilością szczerych pasjonatów, oddanych Alfisti z krwi i kości. Niemniej jednak organizacja stulecia pozostawiała wiele do życzenia. O swoich wrażeniach napisaliśmy w artykule “100-lecia Alfa Romeo – veni, vidi, vici”, który możecie przeczytać tutaj – link. Nie byliśmy odosobnieni w odczuciu, że w pewnym sensie wspaniała okazja została po części zmarnowana. Tylko kwestią czasu było powstanie inicjatywy zmierzającej do zorganizowania kolejnego wielkiego spotkania Alfisti.

Pretekstem do czerwcowego spotkania pasjonatów z całego świata, było rocznica założenia spółki ALFA 24 czerwca 1910 roku. No właśnie. ALFA. Marka, którą znamy dziś, a więc Alfa Romeo, powstała w 1915, kiedy to przedsiębiorca Nicola Romeo wykupił udziały w spółce ALFA. Jak łatwo zatem policzyć w roku 2015 przypada kolejna okrągła rocznica – tym razem jest to stulecie powstania marki Alfa Romeo. Przy okazji w tym samym roku przypada też inna rocznica – 30-lecie kultowego już modelu 75/Milano. Okazji do świętowania za cztery lata więc nie brakuje!

W tym duchu powstała inicjatywa Alfisti United. Osoby zrzeszone w różnych klubach na całym świecie, a także niezrzeszeni Alfisti planują organizację kolejnego stulecia – oczywiście w Mediolanie. Zachęcamy gorąco do odwiedzenia strony www.alfistiunited.com, rejestracji na forum i aktywnego uczestnictwa. Czasu przed nami jeszcze sporo, ale warto już teraz zaangażować się w tworzenie tego wyjątkowego wydarzenia. Należy oczywiście już teraz rezerwować czas i fundusze. Nas na pewno tam nie zabraknie!

Poprzedni wpis
Abarth Qubo!
Następny wpis
Ależ się działo! Podium Polaka w serii Le Mans

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Jest kolejna okazja do świętowania!