fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Kobiecy zespół w Ferrari 488 GT3 wystartuje na Yas Marina w Abu Dhabi

Kobiecy zespół w Ferrari 488 GT3 wystartuje na Yas Marina w Abu Dhabi

Już w najbliższy weekend na torze Yas Marina Circuit w Abu Dhabi, w 12-godzinnym wyścigu Gulf 12 Hours weźmie udział zespół składający się z kobiet. Poprowadzą one Ferrari 488 GT3, należące do zespołu Kessel Racing, w klasie Pro-Am.

Szwajcarska ekipa, która w ostatnich trzech latach z rzędu odniosła zwycięstwo w Gulf 12 Hours, w tegorocznej edycji planuje wystawić do rywalizacji aż cztery samochody. Pojazdem z numerem 83 wystartują: włoszka Manuela Gostner, szwajcarka Rahel Frey i dunka Michelle Gatting. Zespół otrzymał oficjalne wsparcie ze strony FIA Women In Motorsport Commission.

Spośród wspomnianych trzech kobiet największe doświadczenie za kierownicą Ferrari ma 34-letnia Manuela. W 2014 roku rozpoczęła wyścigi w serii Ferrari Challenge Europe i w ciągu kilku lat stała się czołową zawodniczką – w bieżącym sezonie wygrała dwa wyścigi na Monzy i Barcelonie. 32-letnia Rahel to kontraktowy kierowca serii GT. Ma na swoim koncie starty zarówno w Blancpain GT Series, jak i ADAC GT Masters w Niemczech. Brała udział także w serii DTM. Najmłodsza 24-letnia dunka Michelle nie tak dawno przeniosła się ze świata kartingu do pełnoprawnych wyścigów samochodowych, gdzie rozpoczęła rywalizację w jednomarkowej serii w Niemczech.

Chrapkę na czwarte z rzędu zwycięstwo mają trzej kierowcy Kessel Racing – Alessandro Pier Guidi, Davide Rigon i Polak – Michał Broniszewski:

Możemy powiedzieć, że ten wyścig to nasza specjalność. Mam dużo przyjemnych wspomnień z Yas Marina Circuit, ponieważ w poprzednich edycjach odnosiłem tutaj sukcesy zdobywając podium. Mając na uwadze poprzednie rezultaty, na najwyższą lokatę liczą zarówno nasz zespół, jak i Ferrari. Przed nami czeka niezwykle trudne zadanie, bo rywale są wyjątkowo mocni. Audi wystartuje z nowym samochodem w specyfikacji 2019, podobnie jak Aston Martin, który zaprezentuje trzy nowe egzemplarze Vantage’a GT3. Zgodnie z regulacjami, zostaną na nie nałożone ograniczenia Balance of Performance. Jeszcze trochę czasu pozostało do wyścigu, a nasi inżynierowie ciężko pracują po to, by Ferrari były możliwie szybkie.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Fiat 500 i Panda wśród 20 najpopularniejszych nowych aut w Europie w 2018 roku
Next post
Finał pucharu ForzaItalia.pl, znamy zwycięzcę!

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Kobiecy zespół w Ferrari 488 GT3 wystartuje na Yas Marina w Abu Dhabi