fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Koncepcyjny Fiat Fastback zadebiutował na Sao Paulo Auto Show

Koncepcyjny Fiat Fastback zadebiutował na Sao Paulo Auto Show

Fiat chce rozszerzyć swoją ofertę SUV-ów na rynku brazylijskim. Swoje plany traktuje bardzo poważnie, dowodem czego jest zaprezentowany podczas targów w Sao Paulo Auto Show koncept, który stanowi futurystyczną wizję fastbacka (o nazwie… Fastback) na wzór np. Mecedesa GLC Coupe.

Za projekt nadwozia odpowiedzialne jest studio designerskie Fiat Design Center Latam w Brazylii. Obrany kierunek stylistyczny można uznać wręcz za rewolucję, ale – jak twierdzą twórcy – auto ma przede wszystkim trafiać w gusta osób mieszkających na terenie Ameryki Łacińskiej. Fastback z włoską duszą ma się wyróżniać śmiałymi, sportowymi i eleganckimi liniami.

Brazylijscy styliści kierowali się popularnymi w Ameryce Łacińskiej 4 głównymi zasadami designerskimi, stawiającymi na: człowieczeństwo, śmiałość, współczesność i czyste linie. Producent zapewnia, że najnowszy koncept będzie wzorem dla przyszłych modeli produkcyjnych, w tym crossoverów.

W ocenie Fiat Brazil, koncepcyjny Fastback jest hybrydą łączącą w sobie cechy SUV-a, sedana i coupe. Niektóre z elementów przywodzą na myśl pickupa Toro, m.in. kształt osłony chłodnicy i świateł, jednak na tym kończą się podobieństwa.

Projekt wnętrza także wpisuje się w stylistykę nadwozia i wygląda futurystycznie. Dominują minimalizm i czyste linie. W zamyśle projektantów niemal cały ciężar obsługi bierze na siebie dotykowy ekran systemu multimedialnego. Nieco niżej umieszczono panel do zarządzania ustawieniami klimatyzacji. Uwagę zwraca dwuramienna kierownica mocno spłaszczona u dołu.

Debiutu produkcyjnego Fastbacka można spodziewać się w 2020 roku. Pojazd ma korzystać z podzespołów Toro.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Kierowcy Giulietty zwyciężyli w południowoafrykańskiej serii wytrzymałościowej
Tatiana Calderon
Następny wpis
Tatiana Calderon przejechała 23 okrążenia w C37 na Autodromo Hermanos Rodriguez

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Koncepcyjny Fiat Fastback zadebiutował na Sao Paulo Auto Show