fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Tatiana Calderon przejechała 23 okrążenia w C37 na Autodromo Hermanos Rodriguez

Tatiana Calderon przejechała 23 okrążenia w C37 na Autodromo Hermanos Rodriguez

Kierowca testowy zespołu Alfa Romeo Sauber F1 Tatiana Calderon – podczas imprezy promocyjnej w Mexico City sprawdziła możliwości bolidu Sauber C37.

Tatiana przejechała 23 okrążenia na torze Autodromo Hermanos Rodriguez. Kolumbijka po raz pierwszy zasiadła za kierownicą bolidu Formuły 1 i prędko złapała szybkie tempo. Zaimponowała zespołowi swoimi umiejętnościami, profesjonalizmem i zaangażowaniem. Pod wrażeniem był m.in. Xevi Pujolar, kierownik działu inżynierów:

Tatiana dzisiaj po raz pierwszy pojechała samochodem Formuły 1 i wykonała bardzo dobrą robotę. Cieszymy się, że jej występy są tak dobre i po raz kolejny byliśmy pod wrażeniem jej poświęcenia i etyki pracy. To wydarzenie stanowi pozytywny krok dla tego sportu i mamy nadzieję, że Tatiana wciąż będzie czynić postępy.

Po swoim występie w dobrym humorze była sama bohaterka wydarzenia:

Jazda bolidem Sauber C37 była niesamowitym przeżyciem. Moc, hamowanie i przyczepność tego pojazdu są niewiarygodne i czułam się bardzo komfortowo na torze. Po kilku okrążeniach zaczynasz przyzwyczajać się do prędkości, a ja miałem mnóstwo zabawy. Chcę podziękować zespołowi Alfy Romeo Sauber F1 Team, Excuderia Telmex, Telcel, Infinitum i Claro za to, że dzisiaj dali mi tę możliwość i zaufanie. To dzień, który zapamiętam na zawsze.

Już wcześniej było głośno o młodej Kolumbijce, gdy tylko Alfa Romeo Sauber F1 Team oficjalnie ogłosił ją kierowcą testowym w sezonie 2018 FIA Formuła 1. 24-latka rozpoczęła swoją przygodę ze wspomnianym zespołem jako tzw. kierowca rozwojowy. Nim jednak do tego doszło, Tatiana wielokrotnie udowodniła swoje umiejętności wygrywając mistrzostwa krajowe zarówno w Kolumbii, jak i USA. Na swoim koncie ma także parę sukcesów w Euroformula Open, brytyjskim F3, FIA F3 i GP3.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Koncepcyjny Fiat Fastback zadebiutował na Sao Paulo Auto Show
Następny wpis
Fiat głównym sponsorem 36. edycji Festiwalu Filmowego w Turynie

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Tatiana Calderon przejechała 23 okrążenia w C37 na Autodromo Hermanos Rodriguez