fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Koncepty B.A.T. Alfy Romeo sprzedane za 14,84 mln dolarów

Koncepty B.A.T. Alfy Romeo sprzedane za 14,84 mln dolarów

Trzy koncepcyjne modele Alfa Romeo B.A.T. zostały sprzedane podczas internetowej aukcji RM Sothbey’s za łączną kwotę 14,84 mln dolarów. Według wcześniejszych szacunków ich cena miała mieścić się w zakresie od 14 mln do 20 mln dolarów.

Unikatowe B.A.T. 5, 9 i 9d zostały zaprojektowane przez Franco Scaglione i ręcznie wykonane przez Bertone. Wszystkie debiutowały podczas targów motoryzacyjnych w Turynie, w następujących po sobie latach w 1953, 1954 i 1955. Organizatorzy uznali te modele za tak istotne, że chcieli sprzedać wszystkie trzy sztuki naraz, o czym wspomniał Ian Kelleher, szef marketingu domu aukcyjnego RM Sotheby’s:

Sprzedaż samochodów koncepcyjnych B.A.T. podczas Wieczornej Sprzedaży Sztuki Współczesnej Sotheby’s oznacza, że nasza firma po raz drugi zaoferowała samochody jako część artystycznej sprzedaży – po raz pierwszy było to w 2017 roku, kiedy sprzedaliśmy Ferrari F2001 Formuły 1 – bolid, którym się ścigał Michael Schumacher. Żadna inna firma na świecie nie ma tak szerokiej bazy klientów, jak RM Sotheby’s, a ponieważ w przeszłości współpracowaliśmy z nimi tak ściśle i skutecznie, odnowiliśmy współpracę przy okazji sprzedaży serii B.A.T. Wczorajsza Wieczorna Aukcja Sztuki Współczesnej była doskonale zrealizowanym przykładem współpracy międzykategoryjnej liderów rynku – zarówno w dziedzinie samochodów, jak i sztuk pięknych. Stanowiła kolejny dowód na to, że RM Sotheby’s posiada doświadczenie i pozycję lidera na rynku w zakresie wprowadzania na aukcję ważnych historycznie samochodów.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Oto Lamborghini Huracan Fluo Capsule
Next post
Dostarczono pierwsze Iso Rivolta GTZ w kolorze Monza Green

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Koncepty B.A.T. Alfy Romeo sprzedane za 14,84 mln dolarów