fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Lamborghini Essenza SCV12 w detalach

Lamborghini Essenza SCV12 w detalach

Na oficjalnym kanale Lamborghini Squadra Corse na YouTubie zadebiutował klip przedstawiający Essenzę SCV12 w detalach. Powstanie jedynie 40 sztuk tego modelu i wszystkie będą przeznaczone wyłącznie do jazdy na torach wyścigowych.

Samochód przedstawił Adriano Tozzi, menedżer ds. komunikacji w Lamborghini Squadra Corse:

Zanim przejdę do szczegółów samochodu oraz programu, chciałbym wyjaśnić, dlaczego auto nazywa się Essenza. Po włosku to oznacza esencję – to auto w pełni reprezentuje esencję, naszego ducha i duszę Lamborghini Squadra Corse, ale jednocześnie prezentuje tradycję, innowację oraz emocje. Essenza SCV12 to samochód, który jest czymś więcej niż tylko samochodem, bo jest częścią większego projektu nazwanego The Purest Car Experience, podzielonego na dwa główne filary, w tym na wyścigowy samochód, do czego wkrótce nawiążę, oraz wyścigowy program, który będzie przygodą dla 40 szczęśliwych klientów, który rozpocznie się wraz z dostawą pojazdu. Gdy rok temu nasi inżynierowie, mechanicy oraz designerzy myśleli nad terminem Purest Car Machine, skupili się na trzech głównych filarach, w tym: silniku i przekładni, dynamice, designie oraz aerodynamice. Sercem auta jest wolnossąca jednostka pochodząca z naszego drogowego modelu, która dzięki modyfikacjom osiąga 830 KM. We współpracy z Xtrac opracowaliśmy zupełnie nową 6-biegową przekładnię specjalnie dla tego pojazdu. Do tego mamy tarcze hamulcowe z włókna węglowego, dzięki którym hamowanie jest efektywne przy zachowaniu niskiej masy, zaś ABS może być kontrolowany za pośrednictwem przycisków na kierownicy. Projektując ten samochód chcieliśmy, by był zachwycający i piękny, ale jednocześnie funkcjonalny i tak oto generowany jest docisk 1200 kilogramów przy 250 km/h. 

W 2021 roku planujemy zorganizować 5 wydarzeń na torach wyścigowych w Europie – zajmiemy się logistyką, zapewnimy własnych inżynierów, mechaników, trenerów, włącznie z Emanuelem Pirro i Marco Mapellim, aby zapewnić jak najlepsze doznania dla naszych 40 szczęśliwych klientów. Wszystkie odbędą się na oficjalnych torach F1 i F2 FIA. Dla bardziej wymagających klientów przewidzieliśmy możliwość zorganizowania dodatkowych trackdayów. 

Ponadto wszyscy klubowicze Essenza V12 będą mieli swoje miejsce na samochód w specjalnie zaprojektowanym hangarze wraz podglądem na żywo 24 godziny na dobę. Ale to nie jest obowiązkowe – klienci będą mogli również trzymać swoje samochody w domach, ale warto mieć na uwadze, że ta przestrzeń jest zawarta w cenie auta na pierwsze dwa lata.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Maserati A6 1500/3C Berlinetta by Pininfarina sprzedane na aukcji
Next post
Zbuduj Huracana w skali 1:18 przy pomocy puzzli wydrukowanych w drukarce 3D

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Lamborghini Essenza SCV12 w detalach