fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Lancia Aurelia B20 została wystawiona na aukcji Finarte

Lancia Aurelia B20 została wystawiona na aukcji Finarte

W dniach od 14 do 28 czerwca na internetowej aukcji Finarte można było licytować przedmiot o numerze 26, czyli Lancię Aurelię B20 VI Serie Pinin Farina z 1957 roku. 

Sprzedający zapewniał o doskonałym stanie pojazdu, który posiada od 1977 roku. W latach 1975-1977 auto przeszło gruntowną renowację. Pojazd nadaje się do startów w takich wydarzeniach, jak m.in. Mille Miglia. 

Od momentu pojawienia się na rynku Aurelia wzbudzała sensację – również dlatego, że była pierwszym prawdziwie nowym włoskim produktem motoryzacyjnym okresu powojennego. Wersja B20 coupé stanowi tego ukoronowanie. Ten egzemplarz należy do ostatnich samochodów tak zwanej serii szóstej, wyprodukowanej w 1957 roku i prezentuje, oprócz całej ewolucji modelu, małe, ale niezliczone zmiany, zwłaszcza mechaniczne. Jest łatwo rozpoznawalny dzięki zastosowaniu specyficznych szyb w drzwiach, mających zapewniać lepsze tłumienie hałasów. 

Ten egzemplarz został odrestaurowany w latach 70-tych przez KCA, Club Consorzio Aurelia Aprilia. Od tego czasu pojazd był utrzymywany w doskonałych warunkach, dzięki czemu prezentuje się tak dobrze, jakby dopiero co opuścił fabrykę.

Eksperci szacowali, że wartość tego pojazdu w drodze licytacji sięgnie od 80 do 120 tys. euro. Co prawda aukcja miała zostać zakończona z dniem 28 czerwca 2021 roku, ale na stronie przedmiotu aukcyjnego na próżno szukać informacji dotyczącej rozstrzygnięcia licytacji.

W 2020 roku za pośrednictwem domu aukcyjnego RM Sotheby’s sprzedana została Aurelia B20 GT Series 6 Coupe by Pinin Farina

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Frank Stephenson przeprojektował nowe Ferrari 296 GTB
Next post
Maserati MC20 zadebiutuje podczas Festiwalu Goodwood

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Lancia Aurelia B20 została wystawiona na aukcji Finarte