fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Lancia w filmie “Anioły i demony”

Lancia w filmie “Anioły i demony”

Relacje Lancii z kinem są bliskie, a ich mariaż sięga początków XX wieku. W tym czasie liczne filmy różnego typu, od komedii do dramatu wykorzystywały samochody Lancia, często były one integralną częścią scenariusza.

Obecna linia samochodów występowała w filmach włoskich, jak i zagranicznych. Na przykład, ostatni model Delta został wprowadzony na rynki międzynarodowe  “mini produkcją filmową”, w której główną rolę obok Lancii Delta zagrał Richard Gere, a muzykę skomponował Ennio Morricone.

Lancia Delta została zaangażowana do nowego przeboju filmowego “Anioły i Demony” opartego na motywach bestsellerowej powieści Dana Browna pod tym samym tytułem. Jest to kontynuacją słynnego “Kodu Leonardo Da Vinci” również w reżyserii Rona Howarda. Głowna rolę Profesora Langdona zagrał Tom Hanks.

Udział Lancii Delta w tym filmie wydaje się naturalny, uwidacznia on charakter marki Lancia: “anioły, jeśli chodzi o emisje spalin, a demony to osiągi samochodów”. W takim sensie można dostrzec bardzo wyraźne podobieństwo pomiędzy dwuznacznym tytułem filmu i cechami samochodów linii Lancia – Delta, Musa i Ypsilon, których zaawansowane jednostki napędowe plasują się w najwyższych klasach, jeżeli chodzi o emisję CO2 i uzyskiwane osiągi.

Aby podkreślić dwoistość natury, Lancia prezentuje swoją serię specjalną Premiere Collection na bazie Lancii Delta w charakterystycznej kolorystyce – białe nadwozie i błyszczący, czarny dach.
Samochody charakteryzują się czarnym wnętrzem ze skóry i Alcantary Starlite oraz bogatym wyposażeniem takim jak automatyczna dwustrefowa klimatyzacja, światła przeciwmgielne z funkcją doświetlania zakrętów, odtwarzacz CD/MP3 ze sterowaniem w pokrytej skórą kierownicy, a także system Blue &Me i aluminiowe obręcze kół.

Ł¹ródło: Fiat Auto Poland

Previous post
Rzymskie wakacje po polsku
Next post
Il Ponte poleca

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Lancia w filmie “Anioły i demony”