fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Lancia w filmie “Anioły i demony”

Lancia w filmie “Anioły i demony”

Relacje Lancii z kinem są bliskie, a ich mariaż sięga początków XX wieku. W tym czasie liczne filmy różnego typu, od komedii do dramatu wykorzystywały samochody Lancia, często były one integralną częścią scenariusza.

Obecna linia samochodów występowała w filmach włoskich, jak i zagranicznych. Na przykład, ostatni model Delta został wprowadzony na rynki międzynarodowe  “mini produkcją filmową”, w której główną rolę obok Lancii Delta zagrał Richard Gere, a muzykę skomponował Ennio Morricone.

Lancia Delta została zaangażowana do nowego przeboju filmowego “Anioły i Demony” opartego na motywach bestsellerowej powieści Dana Browna pod tym samym tytułem. Jest to kontynuacją słynnego “Kodu Leonardo Da Vinci” również w reżyserii Rona Howarda. Głowna rolę Profesora Langdona zagrał Tom Hanks.

Udział Lancii Delta w tym filmie wydaje się naturalny, uwidacznia on charakter marki Lancia: “anioły, jeśli chodzi o emisje spalin, a demony to osiągi samochodów”. W takim sensie można dostrzec bardzo wyraźne podobieństwo pomiędzy dwuznacznym tytułem filmu i cechami samochodów linii Lancia – Delta, Musa i Ypsilon, których zaawansowane jednostki napędowe plasują się w najwyższych klasach, jeżeli chodzi o emisję CO2 i uzyskiwane osiągi.

Aby podkreślić dwoistość natury, Lancia prezentuje swoją serię specjalną Premiere Collection na bazie Lancii Delta w charakterystycznej kolorystyce – białe nadwozie i błyszczący, czarny dach.
Samochody charakteryzują się czarnym wnętrzem ze skóry i Alcantary Starlite oraz bogatym wyposażeniem takim jak automatyczna dwustrefowa klimatyzacja, światła przeciwmgielne z funkcją doświetlania zakrętów, odtwarzacz CD/MP3 ze sterowaniem w pokrytej skórą kierownicy, a także system Blue &Me i aluminiowe obręcze kół.

Ł¹ródło: Fiat Auto Poland

Poprzedni wpis
Rzymskie wakacje po polsku
Następny wpis
Il Ponte poleca

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Lancia w filmie “Anioły i demony”