fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Il Ponte poleca

Il Ponte poleca

We włoskim klimacie w dniach 4-11 maja

Prosto z/do kina

W najbliższy czwartek w Instytucie Kultury Włoskiej tradycyjnie film. Tym razem będzie to “Cinema Paradiso” w reżyserii Giuseppe Tornatore. Film okreslany jako “nieziemsko dobry” na pewno warto zobaczyć.

Do poczytania

Pełna i nieocenzurowana “Bitwa o Monte Cassino” Melchiora Wankowicza to przejmująca opowieść o dramatyzmie polskich losów, waleczności naszych żołnierzy, ale i o pewnym włoskim wzgórzu, które miało jakie wielkie znaczenie w naszej historii.

Więcej na: http://www.empik.com/bitwa-o-monte-cassinoksiazka,prod8910328,p?slotName=RecommendedBook

Choć “Winnica w Toskanii” nie jest nowa książka, jej kolejne wydanie promowane jest wszędzie jako “nowość” właśnie. Być może dzieje się tak ze względu na to, iż książka aktualna jest o każdej porze roku: zima, gdy marzymy o ciepłym, włoskim klimacie i latem, gdy planujemy nasze wakacyjne wędrówki.

Więcej na: http://www.empik.com/winnica-w-toskaniiksiazka,prod2050080,p?slotName=RecommendedGen

Do posłuchania

Już w niedziele premiera płyty CD ze ścieżką dźwiękowa “Aniołów i Demonów” na podstawie powieści Dan’a Browne’a. Czy usłyszymy w niej odgłosy rzymskiego życia?

Więcej na: http://www.empik.com/angels-demons-muzyka,prod10610124,p

Dla podróżników

Jeszcze tylko dzisiaj linie lotnicze Wizzair zapraszaja na wielkie wyprzedaże biletów. Ceny wszystkich włoskich lotów obniżone są o -20%.

W domowym zaciszu

Przejmująca i zapierająca dech w piersiach adaptacja powieści Juliesa Verne’a “Kurier carski” w reżyserii Włocha – Fabrizio Costa i we włoskiej obsadzie. Historia niebezpiecznej podróży osadzonej w krajobrazach zimnej Syberii to wspaniała uczta duchowa w letni wieczór.

Więcej na: http://merlin.pl/Kurier-Carski-2-DVD_Fabrizio-Costa/browse/product/2,664079.html#fullinfo

Wiedza

8 maja o godzinie 18.00 Włoski Instytut Kultury zaprasza na prezentacje ksiażki “Historia dramaturgii Włoskiej XX wieku” Cezarego Bronowskiego. W dyskusji udział weźme prof. Gaetano De Bernardis i prof. Joanna Ugniewska.

Esencjonalnie

Na prezentacje win francuskich, ale i na zajmująca opowieść o wszystkich winiarskich regionach świata (a wiec także o Italii) już w najbliższy czwartek o 18.30 zaprasza salon wystawienniczy Jeanjean przy ulicy Tamka 2. Koszt wejscia to 20 zł.

Wiecej na: http://www.kulturalnie.waw.pl/wydarzenia/1353/

O firmie: http://www.jeanjean.pl/

Wiesci z opery

Balet “Tristan i Izolda” oraz “Rigoletto” Giuseppe Verdi’ego to propozycje Teatru Wielkiego- Opery Narodowej na nachodzące dni.

Więcej na: http://www.teatrwielki.pl/repertuar.php?action=det&id=1327

źródło: www.ilponte.pl

Poprzedni wpis
Lancia w filmie "Anioły i demony"
Następny wpis
Tallinn - Monte Carlo 1939 - 2009

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Il Ponte poleca