fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

LEA – koncept sportowej Alfy stworzony przez fana

LEA – koncept sportowej Alfy stworzony przez fana

Luigi Memola, fan Alfy Romeo i designer, opracował własny projekt samochodu koncepcyjnego, który ma wpisywać się w bogatą historię włoskiej marki, mającej w swoim portfolio jedne z najładniejszych samochodów w historii motoryzacji.

Koncepcyjny, dwuosobowy samochód sportowy o retro stylistyce w futurystycznym wydaniu, nazwany został LEA, co jest akronimem Linea Emozionante Aerodinamica i w dosłownym tłumaczeniu oznacza ekscytującą linię aerodynamiczną.  Spiczasty przód, nisko poprowadzona linia dachu, odważne przetłoczenia, przednia szyba zintegrowana z bocznymi, lusterka przywodzące na myśl pociski, aerodynamiczne felgi, poczwórne rury wydechowe oraz szeroki i niski tylny spojler – stylistyka tego samochodu intryguje bez względu na to, pod jakim kątem na nie spojrzymy.

Autor tego projektu chciał stworzyć auto będące ucieleśnieniem „magnetycznego piękna, zmysłowości, ekscytacji i agresji bez kompromisów”. Koncept opracowany został z myślą o wyzwaniu zorganizowanym przez Cardesign.ru – #AlfaRomeoDesignChallenge – polegającym na zaprojektowaniu samochodu marki Alfa Romeo. Luigi Memola rozpoczął pracę od szkicu, a następnie przeniósł swoje dzieło do „trójwymiarowego świata” przy użyciu Photoshopa.

Najbardziej zaskakującym elementem są okrągłe światła z przodu i z tyłu, które wydają się być hologramami. Z przodu znalazły się także podłużne światła, niewielkich rozmiarów scudetto, charakterystyczne dla włoskiej marki.

Fani sportowych modeli Alfy Romeo z niecierpliwością czekają na rynkowy debiut następcy GTV, który ma być napędzany 2,9-litrowym silnikiem V6, wspomaganym przez jednostkę elektryczną.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Behance

Poprzedni wpis
Nowy program Ferrari pomoże w utrzymaniu starszych modeli
Następny wpis
Brazylijski Fiat Argo doczekał się odmiany Trekking

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

LEA – koncept sportowej Alfy stworzony przez fana