fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Leclerc ponownie pierwszy w wirtualnym wyścigu F1

Drugi wyścig i drugie z rzędu zwycięstwo – tak właśnie wygląda bilans Charlesa Leclerca w wirtualnej serii wyścigów Formuły 1, który jako pierwszy przeciął linię mety w niedzielnej rundzie GP Chin na torze w Szanghaju. Jego kolega z zespołu FDA Hublot Esports Team – 21-letni Brytyjczyk Callum Ilott – zajął 12. lokatę. David Tonizza i Enzo Bonito, również reprezentujący FDA, zajęli w Pro Exhibition Race analogicznie 4. i 7. miejsca.

W sesji kwalifikacyjnej Charles po raz kolejny świetnie się spisał i po raz drugi z rzędu wywalczył pole position przed Alexem Albonem. Pecha miał za to Callum Ilott, który przez tłok na torze musiał zadowolić się odległym 12. miejscem.

W wyścigu Leclerc prowadził od samego początku, zaś jego kolega z zespołu spadł na koniec stawki po tym, jak padł ofiarą incydentu spowodowanego przez Ciro Immobile, włoską gwiazdę piłki nożnej z drużyny Lazio. Na 6. okrążeniu Monakijczyk zjechał do alei serwisowej i po wyjeździe znalazł się za Albonem. Na 10. okrążeniu Leclerc z odzyskał prowadzenie. Powiększył swoją przewagę do ponad 2 sekund na przestrzeni kilku kolejnych okrążeń, by dojechać na pozycji lidera do mety. Powtórkę wyścigu można obejrzeć na oficjalnym kanale F1 na YouTubie:

Nieco wcześniej Charles Leclerc triumfował w Virtual Vietnam GP.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe