fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Leclerc promuje esportową serię zorganizowaną w AC przez Ferrari

Leclerc promuje esportową serię zorganizowaną w AC przez Ferrari

We wrześniu rozpocznie się Ferrari Hublot Esports Series, czyli specjalne zawody mające na celu wyłonienie najszybszego zawodnika, który otrzyma propozycję dołączenia do zespołu Ferrari Driver Academy Hublot Esports na sezon 2021. Zgłoszenia do startu w kategorii AM będą otwarte od 7 sierpnia. W wydarzeniu mogą wziąć udział wszystkie osoby w wieku powyżej 18 lat, mieszkające w Europie.

Nowe mistrzostwa GT Esports są organizowane przez Ferrari dla mieszkańców Europy. Kierowcy będą ścigać się Ferrari 488 Challenge Evo, dostępnym wyłącznie na potrzeby wydarzenia, w grze Assetto Corsa opracowanej przez Kunos Simulazioni.

Wszystkie osoby chętne do wzięcia udziału w wieku od 18 lat i mieszkające w Europie, mogą się zarejestrować do wydarzenia za pośrednictwem strony www.ferrariesportsseries.gg

Pierwszą rundą mistrzostw są kwalifikacje do Serii AM, które rozpoczną się we wrześniu. Równolegle dla kategorii AM odbywać się będą zmagania na tych samych torach w serii PRO liczącej 24 zawodników. Następnie 12 najszybszych z obu serii przejdzie do kolejnego etapu. Trzy wyścigi wyłonią zwycięzcę klasyfikacji generalnej, który będzie miał okazję dołączyć do zespołu FDA Hublot Esports na kolejny sezon.

Obecnie ekipa F1 Esports składa się z dwóch kierowców: Davida Tonizzy i Enzo Bonito. Charles Leclerc jest z kolei ambasadorem mistrzostw i wielkim fanem wyścigów esportowych. Będzie on śledzić wszystkie etapy rywalizacji, oferując uczestników wskazówki. Partnerem tytularnym Serii jest Hublot, zaś technicznym – Thrustmaster. 

Udział w wydarzeniu zapowiedzieli nasi kierowcy reprezentujący zespół ForzaItalia.pl eSports Team.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Ferrari testuje układ napędowy dla SUV-a Purosangue
Next post
Oto Zagato Isorivolta GTZ 2021

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Leclerc promuje esportową serię zorganizowaną w AC przez Ferrari