fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Maserati ogłosiło plany rozwoju i produkcji zelektryfikowanych modeli

Maserati ogłosiło plany rozwoju i produkcji zelektryfikowanych modeli

Wszystkie nowe modele Maserati zostaną w 100% opracowane, zaprojektowane i zbudowane we Włoszech. Będą wyposażone w napęd hybrydowy i elektryczny, zapewniający zarówno innowacyjność, jak i wyjątkowe osiągi, zgodnie z DNA marki. Do końca 2021 roku z fabryk zjeżdżać będą: nowe hybrydowe auto sportowe i nowy SUV.

W nawiązaniu do zapowiedzi testowania nowych, w pełni elektrycznych napędów, które zostaną zainstalowane w przyszłych modelach Maserati, przedstawione zostały plany rozwoju i produkcji zelektryfikowanej gamy marki z trójzębem w logo. Program elektryfikacji rozpoczyna się w bieżącym roku, a pierwszym efektem ma być hybrydowe Maserati.

Maserati zdecydowało się na budowę GranTurismo i GranCabrio w centrum produkcyjnym Mirafiori, inwestując 800 milionów euro. Na przestrzeni lat 2017-2019 sprzedanych zostało łącznie 40 000 sztuk kultowego samochodu włoskiej marki, dostępnego w wariancie coupe i kabriolet.

W roku 2020 Mirafiori umocni swoją pozycję jako światowy ośrodek elektryfikacji i mobilności przyszłości. Jednak sercem Maserati wciąż będzie Modena, gdzie znajduje się siedziba główna. Tam też opracowywane i testowane są nowe samochody. A te, podobnie do swoich poprzedników, mają się wyróżniać: luksusem, elegancją, stylem, wydajnością i jakością – tak przynajmniej twierdzi producent. 

W 2020 roku pierwszy z nowych modeli Maserati budowanych w Modenie będzie samochodem supersportowym, uzbrojonym po zęby w nowoczesną technologię i nawiązujący do tradycyjnych wartości marki. Już teraz trwają poważne prace modernizacyjne na linii produkcyjnej w zakładzie w Modenie, częściowo w celu przystosowania elektrycznej wersji nowego supersportowego samochodu. W tym samym czasie rozpoczęły się już prace nad warsztatem lakierniczym, który jest zupełnie nowym obiektem.

W Modenie mieści się również Laboratorium Innowacji, będące sercem badań technologicznych, rozwoju i projektowania. Cyfrowe procesy wspierają rozwój produktów i odbywają się w trzech głównych obszarach: symulatora statycznego, symulatora dynamicznego i laboratorium rozwojowego.

Zbliża się również nowy pojazd użytkowy Maserati, który ma zostać zbudowany w Cassino i dzięki innowacyjnym technologiom odegrać wiodącą rolę dla marki. Budowa nowej linii ma pochłonąć 800 milionów euro, a pierwsze auta wyjadą z fabryki w 2021 roku. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Lamborghini 400 GT z 1966 roku sprzedane za 610 000 dolarów
Następny wpis
5., 7. i 9. miejsca na torze United States GP

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Maserati ogłosiło plany rozwoju i produkcji zelektryfikowanych modeli