Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Maserati otwiera drugi salon w Polsce. Kraków z premierą GT2 Stradale

Maserati otwiera drugi salon w Polsce. Kraków z premierą GT2 Stradale

Maserati oficjalnie zainaugurowało swój salon w Krakowie podczas galowego wieczoru, który odbył się 16 stycznia 2026 roku. Wydarzenie miało nie tylko wymiar symboliczny dla rozwoju marki w Polsce, ale również premierowy – po raz pierwszy w kraju zaprezentowano model GT2 Stradale, czyli dopuszczoną do ruchu drogowego wersję wyścigowego GT2. Zdaniem producenta to kolejny ważny etap w umacnianiu obecności marki spod znaku Trójzębu na polskim rynku.

Nowy salon, zlokalizowany przy ul. Ofiar Dąbia 2 w Krakowie, jest drugą oficjalną placówką Maserati w Polsce. Został otwarty niespełna osiem miesięcy po inauguracji salonu w Warszawie, która miała miejsce w czerwcu 2025 roku. Tempo rozbudowy sieci sprzedaży ma – według przedstawicieli marki – potwierdzać długofalowe zaangażowanie Maserati w rozwój na lokalnym rynku oraz realizację zapowiedzi składanych przy okazji debiutu w stolicy.

Podczas uroczystości głos zabrał Sebastian Woźniak, dyrektor generalny Grand Automotive Poland. Jak podkreślił, wybór Krakowa nie był przypadkowy:

Kraków był dla nas naturalnym wyborem – miasto z charakterem, historią i ambicją. Miasto, które łączy tradycję z nowoczesnością, emocje z elegancją oraz pasję z jakością. To wartości bardzo bliskie marce Maserati.

W inauguracji uczestniczył również Marco Spadaro, dyrektor generalny Maserati na region Europy Wschodniej. W swojej wypowiedzi odniósł się do wcześniejszych deklaracji marki składanych przy otwarciu warszawskiego salonu:

Otwarcie krakowskiego salonu pokazuje, że realizujemy dokładnie to, co obiecaliśmy w Warszawie w czerwcu. Salon ucieleśnia nasze wartości – pasję, innowację i piękno – i stanowi kolejny istotny kamień milowy w naszych ambitnych planach rozwoju na tym rynku.

Centralnym punktem wieczoru było Maserati GT2 Stradale, które – zgodnie z zapowiedziami – przyciągnęło największą uwagę gości. To drogowa interpretacja wyścigowego GT2 – modelu, który przywrócił Maserati do rywalizacji na torach w mistrzostwach samochodów z nadwoziem zamkniętym. Samochód wywodzi się bezpośrednio z projektu MC20 i dzieli z nim ultralekką konstrukcję z karbonowym podwoziem.

GT2 Stradale ma, zdaniem producenta, łączyć elegancję charakterystyczną dla Maserati z bezkompromisowym światem motorsportu. Charakterystyczne drzwi unoszone do góry nadają autu widowiskowego charakteru, a dźwięk silnika V6 Nettuno ma podkreślać sportowe dziedzictwo marki. Właśnie ta jednostka napędowa stanowi serce modelu – generuje 640 KM, co czyni GT2 Stradale najmocniejszym drogowym Maserati z silnikiem spalinowym w historii.

Osiągi prezentują się równie imponująco: przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 2,8 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 324 km/h. Producent zwraca także uwagę na zaawansowaną aerodynamikę – siła dociskowa sięga 500 kg przy 280 km/h, co jest wartością ponad trzykrotnie wyższą niż w MC20.

Nowy salon w Krakowie ma obsługiwać klientów z południowej Polski i oferować pełne portfolio marki. Na miejscu dostępne są modele Grecale we wszystkich wersjach silnikowych, a także GranTurismo i GranCabrio. Klienci zainteresowani bardziej ekskluzywnymi propozycjami mogą zamawiać modele z rodziny MC, w tym MCPURA, MCPURA Cielo oraz GT2 Stradale.

Istotnym elementem oferty jest program personalizacji Maserati Fuoriserie, który – według zapewnień marki – pozwala na szeroką indywidualizację samochodu, od kolorów lakieru i materiałów wnętrza po unikalne detale nadwozia. W krakowskiej lokalizacji działa również autoryzowany serwis z technikami certyfikowanymi i szkolonymi we Włoszech, a klienci mają dostęp do opcji finansowania, przedłużonych gwarancji oraz oryginalnych części.

Za rozwój marki Maserati w Polsce odpowiada Grand Automotive Poland Sp. z o.o., należąca do międzynarodowej grupy motoryzacyjnej UKRAVTO GROUP, która reprezentuje włoskiego producenta na polskim rynku od 2025 roku.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Hornet znika z rynku. Stellantis oficjalnie zamyka produkcję Tonale w przebraniu
Next post
Mniej technologii, niższe koszty? Fiat rozważa limity prędkości w autach miejskich

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

Back
SHARE

Maserati otwiera drugi salon w Polsce. Kraków z premierą GT2 Stradale