fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Maserati pokazało MCXtremę na kolejnych zdjęciach, przed debiutem w Monterey

Maserati pokazało MCXtremę na kolejnych zdjęciach, przed debiutem w Monterey

Na początku tego miesiąca Maserati ujawniło swój najpotężniejszy jak dotąd samochód torowy, nazwany MCXtrema. Tuż przed premierą podczas Monterey Car Week, Włosi opublikowali galerię zdjęć.

Co nieco o aucie opowiedział sam dyrektor generalny Maserati – Davide Grasso:

Maserati MCXtrema został stworzony w celu zaoferowania niezwykle ekskluzywnego produktu, który może wyznaczyć nowy paradygmat dla naszych samochodów torowych. Projekt jest dedykowany wybranej grupie klientów, którzy zwracają szczególną uwagę na charakterystyczne detale, od najbardziej wyrafinowanego i innowacyjnego projektu po wyjątkowe osiągi.

Producent  planuje wyprodukować zaledwie 62 egzemplarze tej torowej zabawki. Jego nieliczni właściciele otrzymają niezwykle mocny układ napędowy z jednostką 3-litrową V6 Nettuno, wykorzystywaną choćby w MC20. Jednak tutaj zastosowano modyfikacje, dzięki którym osiągnięto moc maksymalną 740 KM. Moment obrotowy wciąż trafia na tylne koła, ale tym razem za pośrednictwem 6-biegowej przekładni sekwencyjnej.

MCXtrema waży zaledwie 1250 kg dzięki zastosowaniu na szeroką skalę włókna węglowego i – jak pokazały najnowsze zdjęcia – spartańskiemu wnętrzu. Minimalistyczna kierownica z ekranem w stylu F1 pośrodku pokazuje kierowcy wszystkie najistotniejsze parametry.

Dzięki modyfikacjom zawieszenia, które jest skoncentrowane wyłącznie na jeździe torowej, hamulcom Brembo CCMR i ekstremalnemu pakietowi aerodynamicznemu, MCXtrema z pewnością będzie oferować ponadprzeciętne właściwości jezdne. Tym bardziej, że nie musi spełniać jakichkolwiek wymagań – ani narzuconych na auta drogowe, ani na pojazdy wyścigowe. Grasso podsumował najnowsze dzieło Maserati słowami:

MCXtrema ucieleśnia sportowego ducha typowego dla DNA Maserati. Jest to deklaracja nowej ścieżki dla naszej marki, poświęconej doskonałej produkcji, zdolnej do wyróżnienia się pojazdów o bezkompromisowych osiągach.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

Previous post
Spalony wrak Ferrari został sprzedany za 1,8 mln dolarów
Next post
Zespół Iron Lynx zakończył testy prototypu SC63 na Imoli

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Maserati pokazało MCXtremę na kolejnych zdjęciach, przed debiutem w Monterey