fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

MC20 wyznacza nowy język stylistyczny marki

MC20 wyznacza nowy język stylistyczny marki

Szef działu designerskiego w Maserati – Klaus Busse – podczas rozmowy z portalem Autoblog wspomniał, że najnowszy model MC20 stanowi zapowiedź języka stylistycznego przyszłych modeli włoskiej marki. 

Kluczowymi elementami stylistycznymi przyszłych modeli mają być charakterystycznego światła do jazdy dziennej w technologii LED oraz wydatna osłona chłodnicy na wzór MC20. Podczas opracowywania supersportowego modelu, designerzy inspirowali się m.in. na MC12, bazującym na Ferrari Enzo

Nie wiadomo jednak, w jakim stopniu nowe modele z tyłu będą przypominać MC20 – tę kwestię Klaus Busse przemilczał. Cel jest jeden – opracować sportowy design, który będzie jednocześnie subtelny i elegancki, co udało się osiągnąć w przypadku nowego supersportowego samochodu. 

MC20 napędza 630-konny silnik Nettuno 3.0 V6 twin-turbo. Moment obrotowy w wysokości 730 Nm trafia na tylną oś za pośrednictwem 8-biegowej przykładni automatycznej Getrag. Auto osiąga 100 km/h ze startu zatrzymanego już po 2,9 s i potrafi rozpędzić się do 325 km/h. Waży przy tym zaledwie 1468 kg. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

Poprzedni wpis
Automobili Lamborghini świętuje wyprodukowanie Aventadora nr 10 000
Następny wpis
Nowy SUV Maserati będzie się nazywać Grecale

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

MC20 wyznacza nowy język stylistyczny marki